Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 ütemú robogót vásároltam,...

2 ütemú robogót vásároltam, lesz baja a motornak ha ugy tankolom meg, hogy benzinkuton teletankolom, es ugy ontom utana az olajat? Mert nem akarok pepecselni a kannával.

Figyelt kérdés
2016. febr. 21. 10:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Az olajat nem a benzinhez, hanem az olaj tartályba kell öntened, bár lehet hogy a tiednél kikötötték az olajtartályt mert pl elromlott a pumpa vagy tuning robogód van.

A simsonosok úgy csinálják hogy öntenek bele olajat és rátankolnak, de van aki tankol bele 1-2 litert, ráönti az olajat majd folytatja a tankolást.

Tegyük fel hogy nem tudod mennyi fog beleférni pontosan, pedig ez fontos a keverék készítésnél.

Ha tudod hogy 5 liter tuti belefér ( mert pl 8 literes a tank és üresben jár a mutató) akkor nyomsz bele 2 litert, 1 deci olaj(5 literhez 1 dl olaj kell) majd folytatod a tankolást. Ha túlhaladtál az 5 literen akkor pedig öntesz még egy kis olajat bele.

2016. febr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt cifrázni, ha nem különolajozású a robogód (én ilyet mondjuk 20 éve nem láttam...) akkor megtankolod és annyi olajat öntesz bele amennyi kell hozzá, meglötyögteted és kész is van.
2016. febr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es pont ez nem ajánlott.Célszerű egy kannában keverni aminek ismered az űrtartalmát a tévedések elkerülése miatt.A több olaj is káros,de nem annyira minta kevés.A több az kokszolja az egész égésteret,kipufogó rendszert.A leváló koksz karcolja a hengert,dugó palástot,gyűrűt.A kipufogó hangtompítót pedig gyorsan eltömíti és nem adja le a max. teljesítményt. A kevés olaj pedig a kenési hiány miatt fogja koptatnia motort,ami ugyan olyan rossz,ha nem rosszabb mint a sok olaj, mikor fullon járatod.Inkább én pepecselnék azzal a kannával.A gyári keverési arányt,csak így lehet hozni.
2016. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ui.Ezzel a kútnál öntőm hozzá, az a baj, hogy inkább jócskán olajosabbra szokták keverni,biztos ami biztos alapon.
2016. febr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

egyszerűsítsd...viszel magaddal előre kimért 1 deci olajat, és a kútnál beöntöd, majd rátankolsz 5 litert, vagy kevesebbet...attól függ, mi az előírás.

Csak jól össze kell lötyögtetni.


ennyi, oszt jónapot.

2016. febr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában 1:50-es keverék kell, vagyis egy rész olaj mellé 50 rész benzint kell tölteni. Vagyis ha tankolsz 1 lityót, akkor 20 ml olajat kell rá tölteni, ha 2 lityót, akkor 40 ml-t, stb. Tökmindegy mikor töltöd hozzá az olajat, és a lötykölés, rázogatás is felesleges, de ha akarod, csináld, baja nem lesz tőle. Azért felesleges, mert a rendszerben még a tankolás előtti keverék van, és mire az kifogyna menetben, addigra rég összerázódik már magától is a cucc a tankban.


Régen a Trabantokba, Wartburgokba, Barkasokba is így tankoltak, ha épp nem volt keverék a kúton, vagy amikor már megszüntették. Akkor se lökdöste tankolás után az autót senki, meg nem kevergették előre az olajat kannákban. Megtankolsz, olaj bele, azt mehetsz is.

2016. febr. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!