Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az oka hogy s51-es...

Mi lehet az oka hogy s51-es Simsonomon egyre kissebbre kell csökkenteni a gyertyahézagot?

Figyelt kérdés
Eleinte nem volt szikra ezért trafót gyertyát gyertyakábelt/pipát cseréltem, ezek utan hibatlanul működött de miután mentem vele pár kilométert megint nem indult és innentől kezdve volt ez a folyamatos gyertyahézag szűkítés es mostanra már egyáltalan nem akar be indulni új gyertyával sem pedig a gyujtas is jol be van allitva és a szikra is jonak tűnik.

2016. febr. 21. 23:35
1 2
 1/11 TheCruve ***** válasza:

Ha a szikra jónak tűnik, akkor mi lehet még a gond?


Ugye az égés feltétele:

-Szikra ami berobbantja (azt mondod ez megvan)

-Benzin?

-Levegő?


Karburátor nincs eldugulva? Megfelelő a benzin-levegő keverék?


Túl kicsi hézag esetén a szikra ugyan könnyebben létrejön de akár túl korán is, ezzel korai gyújtást idézve elő. A kis hézag ún. kopogásos égést okozhat, ami károsíthatja nem csak a gyertya szigetelő csúcsát de akár letörheti a testelektródát is és komolyan megterhelheti a motor szerkezeti elemeit. Ilyenkor a gyertyaelektródák elérhetik az akár 1600 °C feletti hőmérsékletet is!

2016. febr. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ennyi felkészültséggel javaslom vidd szerelő höz !

Ő nem találomra cserelgeti az alkatrészeket, mint te aki így nevetseg tárgya vagy.

A gyertyahezagnak is van gyári értéke es meroeszkozzel kell mérni!

2016. febr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A karburátorral biztos nincs probéma azt ellenőriztem elsőnek, a gyertyahézeg eleinte 0,4 mm volt ahogy az elő van írva és ment is szépen de miútán le allítottam a motort utána be sem akart indulni és a gyertya hézag szűkítésre vette a lapot, most már az se segít. A szikráról annyit hogy hülyeséget írtam hogy jónak tűnik mert a szine az oké de elég vékonyka. Nem tudom ez számít-e.
2016. febr. 22. 07:58
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem talalomra csereltem a trafót és a többit mivel az elott egyaltalan nem volt szikra es egy szerelo javasolta nekem ezt.
2016. febr. 22. 08:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha valamikor beállítottad a gyújtást az még nem jelenti azt, hogy most is jó! Gyakori hiba szegény Simsonoknál, hogy az alaplapon lévő kenőfilcet nem olajozzák meg a tulajok, és ezért túl gyorsan kopik a megszakító lába. Ez folyamatos megszakítóhézag növekedést okoz, ezzel nagyobb előgyújtást és rosszabb szikrát.

De ez csak tipp.

2016. febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0,4 mm re kell állítani a gyertyahézagot és annyi. A csatlakozások legyenek épek oxidmentesek, vezetékek ne legyenek szakadtak. Utolsó melléütött a cimbalomnak mert a kenetlen megszakítónak épphogy csökken a hézaga, de ez inkább a gyújtás elmászásával jár, nem a szikra megszűnésével. Persze ha már nem is nyit a megszakító akkor szikra se lesz, de addigra már érezni fog hogy baj van.
2016. febr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: Igazad van, rosszat írtam, de lényeg, hogy hazavágja a gyújtást.
2016. febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyújtótekercs,megszakító gyenge lendkerék mágnes.
2016. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megnéztem és valóban van olyan szakirodalom ami simsonon 0,4mm gyertyahézagot ír, de 0,5 is akadt meg 0,6 is.

Én éveken át 0,6ot mértem az új Denso gyertyákon(gyári hőérték).


Ettől függetlenül nem a gyertyahézag itt a fő gond!, meg a kis hézagnál könnyen lehet zárlatos egy kopadéktól(pl. silány dugó nagy előgyújtás, rossz olaj, stb. mindenből egy kicsi és aztán meg a gyertya átmegy zárlatosba ami hazavágja a trafot...)


Aki mindig egyre kisebbre és ksiebbre és kisebbre teszi a házagot az mondom ne szereljen még simson se!


Aki írta a 0,4 et meg köszönöm az infot, érdekes, hogy én éveken át 0,6os leírással találkoztam csak.

Tapasztalat tökéletes karbi és gyújtás beállítással a 0,6 pöccc röff új gyertya esetén...

2016. febr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem csak a 0,4 jó, ahogyan az eredeti utasítása is előírja. Ha már kicsit nagyobb, akkor van hogy csak tolásra indul. Ha nem Arol 2T-t használ az ember, és tartja az 1:50-es keverési arányt, akkor gyertyaslusszal nemigen kell számolni.
2016. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!