Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW személykocsit vennék...

Ifritandris kérdése:

BMW személykocsit vennék 200-300e forint között.3-as vagy 5-ös kategóriában. Milyen költségekkel kell számolnom?

Figyelt kérdés
Átíratás,fenntartási költségek... Stb. És milyen típust javasoltok? Első szempontok a csendes motor, és felszereltség. De azért ne legyen túl "lomha", mint pl. 316-os, viszont nem is szükséges a bivaly erős verzió. Mit kell néznem a kocsin vétel előtt? Vannak tipikus BMW hibák, vagy rejtett hibák? Köszi a normális választ.

2016. febr. 23. 20:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj 300e ft-os bmw-nél a kocsi ára ,átiratás,fogyasztás olcsó lesz a egymásra halmozódó,kijövő hibák árához képest.
2016. febr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Vegyél.

Hiba? Ugyan...

2016. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Béjemvét kéccázér........


[link]

2016. febr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
Termeszetesen vannak tipikus BMW hibak. Az ilyen emberek peldaul
2016. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

[link] ???

Ennyiért egy jó Suzukit is nehezen találtam (pedig azok olcsón is jók szoktak lenni). Bár ha az a cél, hogy legyen egy alapos felújításhoz valamilyen alap és van még további sok pénz a munkákra, akkor lehet olcsót venni. De nem tanácsos, mert szinte minden karosszériaelemhez hozzá kell majd nyúlni. A motorja sem lesz jó kondícióban. A legfontosabb, hogy a karosszéria legyen jó, motort márlehet benne cserélni, vagy felújítani.

2016. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Papírok nélkül, full rozsdás és hiányos 318-at is kaphatsz ennyiért. És az nem is egy 316 azért :D
2016. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberekből szoktak lenni pár év múlva: " A BMW de xar, csak a pénzt viszi. " emberkék... Ennyiért még a külföldről behozottak közül is csak a legjobban széthajtott darabokat adják. Arról nem beszélve, hogy ez a 316, 318 még jó állapotban is mindent ad, csak nem azt amiért élményautózni lehet egy BMW-ben. Jóformán csak egy emblémát kapsz, de semmi többet egy egyéb márkájú autóhoz képest.
2016. febr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem rég bele került az első 10ekm vásárlás óta a dögömbe(kemény két év alatt)

Én fele ennyiből vettem, de 300ért se lesz kevesebb kiadásod!!!!

Ami hirtelen eszembe jut és nem teljes a lista:

-kb. 30eFt bontot cuccokra a törés miatt(törve vettem)

-futóműre műszaki előtt kb 130eFt

-vízpumpa, viszkó, feszítők, vezetők, szíjak kb. 85eft (két hidraulika patronos automata feszítő ez csak 20e/db) és ez nem a vezérlésé, mert a vezérlés láncos!!!

-új aksi kb. 30eft

-új fűtőmotor kb. 40eft

-adók 2év alatt(átírás, bizti, eredetvizsga, műszaki, stb.) kb. 200eft

-hifi cucc nagyon alap(új BT -s fej, használt láda+erősítő) kb. 50eft

-extrák bővítése(hátsó elektromos ablak, vegyszeres mosó, újságtartó, térképolvasó, szemüvegtartó, stb.) eddig kb. 40eft

-nem várt meghibásodások 5eft

-kopó dolgok(olaj,fagyálló,stb.) 20eft

-pár elöregedett műanyag és gumi baxxás(vízcső,stb.) kb. 15eft

-1éves gumik 6mm mintával gyári alufelnin kb. 50eft



Kéne még: kasztnira locsolnom 20at, egyéb sérült cuccok cseréjére 20at, új díszléceket venni(80eft), új ajtókéder gumikat(130eft), telifény( 200-300alatt hőkamrában nincs).

ablaktörlő mechanika lóg(új 200eft, marad majd a felújítás gépműhelyben), kettőstömegű lendkerék kopog már(új 160-300eft között mozog, szerencsére létezik hozzá gyári 1tömegű is bontva 30volt amihez kell új kuplung szett az 50-70körül mozog), váltó kulissza rudazatok lógásának megszüntetése 40eft. Ebben a "kéne még" részben az meg nincs benne ami extrákra még vágyok!


12literrel számolva az 1200liter benzin eddig az kb. egy elmult 2év átlag árát nézve(320ft) közel 400eft benzin!


Add össze és kiszámolhatod alsóhangon, ismétlem alsóhangon mennyi 1km BMWvel!

Szerelési díj nincs benne, mert szerelő vagyok és alkatrészeket is legolcsóbb forrásból számoltam de semmi gagyi meg bontóba is csak extra bővítés miatt járok, tehát mindenből új(hella, febi, kayaba, ina, zimmerman,stb. márkákból)


Ha veszel majmot vegyél neki banánt is!!!!!!!


Láthatod "semmi hiba" esetén mennyibe kerül, a váratlan hibára lévő 5eft bááágateeel pénz a többihez!


Napi szinten munkábajárni felejtős! Második járműnek oké ha van pénz és van szerelő ismerősöd.

2016. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

[link] ezt érdemes lenne megmenteni, de biztos a 399eft mellé rákell költeni 1-1,5misit :(

Azért egy e3-2800 nem mindenap jön szembe és nem háromhengeres gyufásdoboz :)


Nem tudom mennyire alkuképes az ár de ez nem egy tucat 316i :)

2016. febr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

hahun szerintem hirdetések alapján ez az egyetlen értelmes régi erős bmw:

[link]

De ez 890eft!

Kép alapján ezzel talán nem lesz szívás, m30as blokk meg elnyűhetetlen, sok tipusban volt!

2016. febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!