Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy motoros hogy jelez az...

Egy motoros hogy jelez az autósnoknak ha trafipaxot lát?

Figyelt kérdés
Ja és nem tud viluxolni

2016. febr. 23. 21:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Már miétt ne tudna???

Amúgy ilyen esetben kidugja a nyelvét. Ha mögötte van a trafi bslra, h előtte, akkor jobbra.

2016. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért ne tudna?


Egyébként, így, hogy mondod, én még egyszer sem találkoztam motorossal, aki trafi miatt jelzett volna, pedig kb 25 év vezetés van mögöttem.

Azért már tudott villogni, hogy húzódjak le hogy elférjen, motoros társának már köszönt, amikor lehúzódtam azt a jobb lába kitartásával már köszönte meg - de szemből trafit még soha nem jelzett egyik sem.

2016. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem ezt a láb kitartást egyébként. A láb köszönéssel az a baj, hogy egyrészt tiszteletlenség, másrészt pedig leveszi a lábát az egyik fék közeléből, ami potenciális balesetveszély. Míg a kuplungos keze szabad általában, ha egyenes úton megy.
2016. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

"Nem értem ezt a láb kitartást egyébként. "

A motoron a bal oldalon van a "lábfék" és a váltó is.

Ezért ha egy gesztust meg akarnak köszönni, akkor egy pillanatra kinyújtják a bal lábukat. Ez ugyanaz a gesztus, mint amikor az autós megvillantja az elakadásjelzőt.

2016. febr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocs, hülyeséget írtam! A jobb lábukat nyújtják ki
2016. febr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

#3as Miért tiszteletlenség a lábbal való jelzés? Lábbal a hátsó féket használjuk, nagyon nagyon ritkán, úgyhogy semmilyen baleset veszélyes szituációt nem okoz ha 2 másodpercre elvesszük a hátsófék közeléből a jobb lábunkat, hogy viszonozzuk valakinek, hogy előzékeny volt velünk



#4es


"A motoron a bal oldalon van a "lábfék" és a váltó is. " nem így van. Bal láb: váltó, jobb láb: hátsó fék, bal kéz: kuplung, jobb kéz: első fék és gáz.


Kérdező


Mi az a viluxolni???


De lehet a motorral is villantani a refivel, de motorról én ezt általában úgy szoktam jelezni autósoknak motorosoknak, hogy a bal kezem mutatóujját felfelé mutatva körözök vele -ez a szirénát imitálja, mindig szokták érteni, és aki nyitott szemmel közlekedik találkozott már ezzel a jelzéssel, vagy legalábbis tudja mit jelent.

2016. febr. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó

Köszi a válaszodat,a viluxolni meg azt jeleni hogy villantaszz eggyet a reflektorral(lehet hogy csak errefelé mondják így :) )

2016. febr. 24. 19:12
 8/12 anonim ***** válasza:
bal kézzel mutatom hogy lassítson a szembejövő
2016. febr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 b4r4thg ***** válasza:

Motorosként mindig mutatom az autósoknak, ha trafi van.

Villantok aztán balkéz mutatóval körözök.

2016. febr. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ElekTamás88 ***** válasza:
Ugyan úgy, mint autóval. Bal kézzel körkörös mozdulattal jelzek, olykor refizek előtte.
2016. máj. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!