Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Volkswagen Golf IV...

Van egy Volkswagen Golf IV Variant 2. 0 -em, és az lenne a problémám, hogy a központi zár a jobb hátsó ajtót se nem nyitja, se nem zárja, és a kilincsel való nyitásra sem reagál, se belülről, se kívülről. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A többi ajtó hibátlanul működik.Nagy költségű dologról van szó? Sok idő ezt a hibát orvosolni? Sajnos a munkám az autóhoz köt. Légyszíves segítsetek. Nagyon köszönöm.
2016. febr. 24. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Valósznüleg valami szétugrott,szétcsúszott,eltört,elkopott,kipattant stb a zárszerkezetben!Ezt bontás nélkül nehez lesz pontosan megmondani!Vedd le az ajtókárpitot aztán lehet kezdeni nézelődni!
2016. febr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nő vagyok, így akkor marad a szervízbe menés. Csak gondoltam előtte valami támpontot kérek, hogy ez milyen kölséget takar és mennyi időt, míg használható állapotban lesz.
2016. febr. 24. 10:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a helyzet csak nekem kilincsre nyílik, központi zárra semmi
2016. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos engem az egyik szerelőtől már elküldtek, mert nem tudják megcsinálni, ott volt egy napot a kocsi. Még ki se bírják nyitni az ajtót. :(
2016. febr. 24. 12:15
 5/7 TheCruve ***** válasza:

Ha belülről sem tudod kilincsel nyitni akkor ott magának a zárszerkezetnek lesz mechanikai problémája.


Amelyiket viszont lehet kilincsel nyitni, ott lehetséges hogy szakadás van , vagy lecsúszott csatlakozó.

2016. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TheCruve ***** válasza:

Olyan megoldás létezik, hogy ki kell szedni a hátsó üléseket, vagy elég azt a részt amelyik a beragadt ajtónál van. És amennyire csak lehet lebontani az ajtókárpitot, nem lesz egyszerű, de muszáj lesz.Kilincset kiakasztani(belsőt).


Ha elektromos az ablak akkor az elektronikát széthúzni, és amire az ablakemelő motor van felszerelve lemez, azt is kiszerelni.


Ezután, ha sikerrel jártunk akkor ha bevilágítunk a két lemez közé, látni fogjuk az ajtózárat, a komplett mechanikát.


Na itt kell valamit megtolni, vagy meghúzni és akkor kikattan a zár.


Utána nem javasolnám újra bezárni, hanem előre megvenni az új zárat és beszerelni rögtön!

2016. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget!!
2016. febr. 24. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!