Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Waberers - Reining - Duvenbeck...

Waberers - Reining - Duvenbeck - kezdőként melyiket érdemes?

Figyelt kérdés

Felhívtam sok céget, de általában vagy megtelt vagy ez meg az mindig volt valami, és végül ez a 3 cég maradt, akik tudnak is konkrétan alkalmazni. De igazából mind3-al vannak olyan dolgok, ami miatt hezitál az ember.


A waberers 1 évet irattat alá, és 300 ezerre kötelez el.


A reining 1 évet irattat alá de 150 ezerre köteleztet el, és ami még hátrány hogy sok a tandemes pót.


A duvenbeck nem köteleztet el semmivel, de viszont csak 4kezes járatok vannak.


És mivel fingom sincs az egészről, még sose dolgoztam 1 cégnél se, ezért tapasztalt sofőrök véleményét szeretném kérni, hogy egy kezdőnek ő melyiket ajánlja?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2016. febr. 24. 14:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok sofőr, de a "négykezes" azt jelenti, hogy mindig van veled egy másik sofőr? Kezdőként ennél nem lehetne jobb lehetőséged; ő jól betanít, utána mehetsz tovább másfelé.
2016. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
máshol is így van, 1 hónapig kb, de itt meg minden egyes alkalommal, akár több éven át. Azért az embernek kell a magán szféra, főleg 1 kalitkába zárva :D De igaz, egyrészt jó lenne de... na :D ezért is mondtam, hogy mindenhol van pro és kontra, ezért nem tudok dönteni
2016. febr. 24. 14:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Kezdőként nincs annal jobb mintha 4 kezben vagy, hidd el. Ìgy tanulsz a legtöbbet. Persze ha a kollega olyan.
2016. febr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 krissztus ***** válasza:

Waberers...nos elmondom milyen a duvenbec.-negykez allandoan foleg ha nem mindig ugyan az a szemely van veled kosz nem .coleg 4hetezni.3hetre mar le akarod lonni megolni almaban...nehez elviselni.egyhonap 4kez nagyon jo,utanna mesz egyedul igy leszel kamionos te csinalsz mindent.

Es van elet tered a fulkeben ha egyedul vagy,azert en jovok 4taskaval te jossz 3al hol is alszol?

2016. febr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 krissztus ***** válasza:
Waberers a tuti.betanit valaki jol 4het eleg.jegyzetelsz is ne felejts el dolgokat.enged tolatni tervezni utvonalat!hogy hajoz vonatoz vezetes idok parkolok..stb.....hol parkolj rakodas kotozes !.
2016. febr. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Krisz1669 válasza:
Nem tudom, hogy mennyire aktív ez a kérdés, de elkezdett érdekelni a kamionos téma (régóta már érdekel, csak most értem el a kort, hogy le tudjak vizsgázni C+E kategóriára). Elkezdtem nézelődni youtube-n kamionos emberek videóit, amik nagyon megtetszettek, mármint a kamionos élet, hogy mész rakodsz, ide-oda mész egyik vállalattól a másikig, pihenő időben főzöl magadra, elruccansz várost nézni, stb. Én külföldi vagyok (nem Magyarországra születtem, pedig pár km-t vagyok a határtól kb 1km... ) és most 20,5 éves ugye eltudom kezdeni a c+e kategóriát, 21-évesen már le is vizsgázhatom, nem tudom, hogy érdemesebb volna-e Magyarországon levizsgáznom, vagy előbb Szerbiában és aztán honosítsam át Magyarra? (ha Magyarországon kezdenék egy vállalatnál, így is úgy is át kellene honosítanom szerintem, pontosan nem tudom, hogy megy nem jártam utána) Ez érdekelne jogosítvány kérdésben, a másik, hogy Waberer's-ről ki mit tud? Mármint olvastam jó véleményt, és olvastam rosszat is. Jó vélemény ugye az, hogy kezdőként tökéletes választás, betanítanak sok mindent tanulsz ugye, 1 év a szerződés. A rossz, hogy állítólag teljesítményben fizetnek, és nem biztos hogy megkapod azt a 250-300.000ft fizetést amit ígérnek. (én egy fix 200nak jobban örülnék, mint hogy most vagy keresel annyit vagy sem) Lehet más cégek sem jobbak mint a waberers de én lehet őket választanám, HA volna rá lehetőségem, hogy ott kezdjek, mivel kezdőknek ajánlják a céget ugye. Nos én mások véleményét is szoktam számba venni, van mikor megfogadom, van mikor nem. Arra volnék kíváncsi, hogy ki dolgozott már ott, és milyen fizetésekre lehet mondjuk számítani, ha nem belföldi, hanem külföldi munkát vállal az ember, mennyi nyelvtudást kérnek, mármint angolt ha beszél egy kicsit az ember, de nem perfekt, az elengedő-e. Papírozást, hogy mennyire mutatják meg, mármint fuvarpapírt hogy kell kitölteni, értelmezni a fuvar levelet és hasonlók, ilyen dolgokról szeretnék bővebben hallani, ezek azok amik érdekelnének. (Remélem körülbelül érthető mire gondolok, van mikor sok kérdést próbálok össze sűríteni és végül katyvasz az egész :D ) Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

sok magyar irányításos cég van szerbiában, szóval lehet akár érdemes lenne ott leraknod és munkába állni, de én nem tudom mennyire tartják ott be a szabályokat. Úgy értem a románok hírhedten csalnak, nem pihennek semmit stb... Itt magyarban ahogy látom betartják a szabályokat (vagyis azt írják... :D).


A waberersnél már alapbér+napidíj + prémiumként üzemanyag megtakarítás van. ~80-90 ezres alapbér + 40 euró naponta (15 vasárnap és ünnepnap).


Nekem ezeket mondták, meg az összes frenchizejuk szinte. Elvileg én is egy frenchisehoz megyek, hát izgulok hogy mi lesz... :D

2016. febr. 29. 17:58
 8/14 Krisz1669 válasza:
Nem tudom, nem nagyon bízok az itthoni cégekben sem, nem hogy még a Magyarországi cégekben :D ezek szerint 80-90k forint az amit ténylegesen megkapsz az a tuti :D Kíváncsi leszek, hogy mit fogsz írni, hogy milyen a meló, és miként éled meg a dolgokat :D Remélem beszámolsz majd itt nekünk :P (én meg elmegyek egy autós iskolába c + e kategóriát megkezdeni :) )
2016. febr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
nem, az alapbér (~85k) + napidíj az fix. A prémium az ezeken felül jár ha ügyesen spórolsz (de gondolom olyan határokat adnak meg amit nehéz tartani).
2016. febr. 29. 23:10
 10/14 Krisz1669 válasza:
Az úgy nem rossz fizetés! :D
2016. márc. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!