Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hülyeség olcsó autót venni,...

Hülyeség olcsó autót venni, és megcsinálni?

Figyelt kérdés

Eladtam a régi autóm, most szeretnék másikat.

sokat gondolkoztam azon,hogy valami olcsó, pár százezres, 15-20 éves autót kéne vennem ami igazán olcsó,egyszerű szerkezet, és azt megcsinálni.

Ami fontos, OKJ-n tanulok, 21 éves vagyok, alkalmi munkákból van pénzem, meg persze a szüleimtől.

Apám autószerelő, de ő csak vonogatja a vállát, azt mondja, az én dolgom.

Érdeklődöm az autószerelés iránt, ugyan így a legjobb barátom, valamint az ő apja is autószerelő, a segítség megvan.

Az előző autóm egy Golf III-as volt, 200 ezerért vettem, és 1 év alatt ráköltöttem durván 60-70 ezret.(persze a biztosítás, üzemanyag nincs benne ebben)

Mindent mi csináltunk meg, csak alkatrészeket vettünk, szerelő műhelyben kétszer volt a kocsi, egy váltófelújításhoz ki kellett venni, meg egy üzemanyagfolyást csináltak meg, ezt is ott ahol faterom dolgozik, csak a főnök nem engedi ingyen odahordani, de természetesen mivel faterom csinálta nem kellett teljes árat fizetni.

Lényegében csak gumit feltenni,futóművet állítani, meg váltót/motort kiszerelni nem tudunk (utóbbi kettőt azért nem mert nincs mivel kiemelni, de egyébként ahhoz is hozzátudunk nyúlni, tehát értjük mi,hogy,miért, ha mégsem valamelyikünk faterja besegít, a gond inkább,hogy nincs saját műhelyünk)

Összefoglalva nem járunk szerelőhöz,hogy jó vaskos munkadíjakat gomboljanak le, és az olcsó kocsi alatt sem egy minden porcikájában beteg kocsira gondolok, de egy 150-200 ezer.

(Most épp van még 100 ezrem amit azonnal rátudok költeni)

Nem munkába járok, nem családot hordok vele, inkább csak tanulok, nem nagy baj ha kiesik a kocsi, de nem tudok dönteni,hogy érdemes e olcsón megvenni, és megcsinálni, mint a Golfot.

(A Golf azért került eladásra mert bár jó kocsi, de nem az esetem formailag)


A körülményeket figyelembe véve érdemes lehet, vagy így sem jó ötlet?


2016. febr. 25. 21:14
1 2
 1/17 tothp ***** válasza:
Ha meg tudod csinálni, Fater is segít, esetleg vételkor alaposan át tudod nézni, hogy tényleg ne legyen teljesen szétrohadva, vagy kiütve, akkor megéri.
2016. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ami még kimaradt: jelentős Bárdi kedvezményünk is van, és még hozzátenném,hogy a Golfra kb 200 ezret költöttem volna,ha mindent szerelővel csináltatunk)
2016. febr. 25. 21:17
 3/17 A kérdező kommentje:
Ja, és a rohadás sem akadály, a haverom apja karosszéria lakatos (is), Golfon is volt rohadás javítva (szakszerűen, nem glettel gányolva), csak az anyagot fizettük.
2016. febr. 25. 21:20
 4/17 anonim ***** válasza:

Apósom karosszériás, és nagyon sok hasznát vesszük, amikor régi kocsit veszünk.

(több is van, mindegyiken ő dolgozott vásárlás után).

Ha szerettek szerelni, és az adott autóhoz olcsó az alkatrész, akkor hajrá. De előbb építsetek egy garázst aknával. Nagyon hasznos!

És ki is kell lakatolni, nemcsak szerelni!


A mi kocsijaink nem voltak még szerelőnél, mert a váltócseréket meg az egyik motorgenerálját is megoldotta itthon a férjem... Aki nem autószerelő.


Swiftemre 3 év alatt költöttünk kb 70 ezret...

2016. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes ha potom áron adják , tuti állapotú és garázsba állt leinformálható . Százezer az átíratás és az olajcsere gumik pótlása .
2016. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Körbe vagy bástyázva autószerelőkkel, és itt, idegenektől érdeklődsz, hogy mit csinálj, mi lenne a jó döntés...

Mutatsz egy konkrét autót az emlegetett szerelőknek, és meghallgatod a véleményüket.

Amíg nincs semmi konkrét, addig persze, hogy csak vállvonogatás van.

Van egy határ, ami alá, illetve fölé nem szabad menni.

Egy roncsból gazdaságtalan autót faragni, a szerelők pedig a munkájukból élnek, nem abból, hogy hobbiból a te autódat barkácsolják éjjel-nappal.

2016. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Aknánk az van, de a váltó annyira időigényes lett volna, na meg felújítani sem egyszerű, ez meghaladja a tudásom, maximum apám tudna hozzáfogni, de neki meg nincs ennyi ideje, 1-2 hétbe is beletelt volna, ha itthon,szabadidejében foglalkozik vele.

Az üzemanyag meg folyt, és nem tudtuk honnét, feladtuk, végül a műhelyben 2 napos munkával tudták megcsinálni.

2016. febr. 25. 21:26
 8/17 A kérdező kommentje:

Mutattam apámnak autókat, de ő bele van fáradva ebbe, 60 éves,40 éve autószerelő, minden kocsira azt mondta kép alapján,hogy "jó lehet, meg kell nézni", azt meg még én sem döntöttem el melyik érdekelne.

Ha meg azt kérdezem,hogy 300-400-ért vegyek e egy normális autót, vagy 150-ért egy ócskábbat, és ráköltsek 250-et, arra azt mondja,hogy ezt te tudod.

2016. febr. 25. 21:29
 9/17 A kérdező kommentje:

A Golfról megmaradt egy szett nyári gumi aluval, vagy olyan kocsit veszek amire rámegy, vagy eladom azt is,egy 100-asért, ez a része sem akadály.

De egyébként a gumis is "barát" szóval ott is tudunk "okoskodni".

(150 volt anno új gumikkal, de ezt nem számoltam bele a ráköltött 60-70 ezerbe, mert ez nem a működését befolyásolta, 40-ért is lett volna jó gumi acélfelnivel)

2016. febr. 25. 21:32
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet, ha érdekel a dolog, és szereted csinálni, akkor remek hobbi is lehet. Így tanulsz bele igazán a szakmába. Ha meg nagyon belejössz, később még restaurálhatsz is autókat, ami akár jövedelmező is lehet, ha eladod utána a felújított autót. Nem mellesleg költséghatékonyabb is így az autózás.

De azért nem kell a ló túloldalára sem esni, például veszel egy romhalmaz autót, amire annyit kell költsél csak alkatrészekre, hogy abból már egy pöpec állapotút vehettél volna, ilyen is sok van.

2016. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!