Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha külföldi motort akarok...

Ha külföldi motort akarok itthon forgalomba helyezni akkor milyen papírok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Magyarországra egy kereskedő hozta be ...tőle megvette egy ember (X), aki nem iratta át és nem helyezte forgalomba de neki a külföldi emberkével van 2 nyelvű adásvételije aminek a fénymásolata van meg nekem ...ezen a 2 nyelvűn nincsenek tanúk (ez baj?)....továbbá én X emberkétől, akitől vettem kaptam egy forgalmit egy forgalomból kivonásit és írtunk egy normális adásvételit kettőnk között. A kérdés az hogy elég e nekem az a fénymásolt 2 nyelvű adásvételi ? És ugye vinnem kell mind a kétnyelvű ,és az én és az x emberrel kötött szerződést is a közlekedési hivatalba?
2016. febr. 27. 06:57
 1/7 vfrtom ***** válasza:
Ilyen katyvasszal szerintem nem. Mivel x emberke nem iratta át, a vele kötött adásvételi nem ér semmit. Ki a tulajdonos az eredeti forgalmiban? Na , vele és a te neveddel kell egy szerződés. Meg kivonták a forgalomból? Hol? Külföldön vagy Magyaro.-n? Ideiglenesen vagy végleg? Regisztrációsadó? Szerintem nagyon megszívtad.
2016. febr. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Külföldön vonták ki de miből gondold hogy az x emberrel kötött szerződés nem ér semmit?
2016. febr. 27. 08:11
 3/7 A kérdező kommentje:
Az eredetiben egy olasz emberke de vele már nem tudok újat írni :)
2016. febr. 27. 08:12
 4/7 anonim ***** válasza:

"a külföldi emberkével van 2 nyelvű adásvételije aminek a fénymásolata van meg nekem"


Ez az egyik nagy gond. Csak az eredeti dokumentum a hiteles, mindenütt azt fogadják el.

2016. febr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szoval most az a baj hogy x nem iratta a nevére?
2016. febr. 27. 08:23
 6/7 vfrtom ***** válasza:

Azért nem ér semmit, mert gondold át, ha én a te neveden lévő , ergó a te neved van a forgalmiban, írok egy adásvételit jóskapistával , akkor jóskapistáé lesz a kocsi?

Ha már megvetted , már nem biztos, hogy jól kijössz belőle.

Beszélj a kereskedővel aki behozta, írjatok egy adásvételit az olasz ember és a te neveddel. Akkor talán menni fog. Illetve hogy vonták ki a forgalomból, mert ugye az se mindegy, van egy olyan érzésem , hogy bontásra lett ítélve. Ha meg megvetted akkor szvsz találtak egy balekot.

2016. febr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem az okmányirodában ..forgalomba lehet helyezni!
2016. febr. 29. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!