Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabálytalan parkolást bejelen...

Szabálytalan parkolást bejelentő applikáció? Miért nincs még?

Figyelt kérdés

Ha szeretnék eljutni A-ból B-be, szinte mindig utamat állja egy vagy több tahó, aki nem bírja arrébb tenni a kocsiját az útból. Ha gyalog megyek, akkor a járdára állnak, ha autóval, akkor pedig találjam ki, hogy vajon elég lesz-e a maradék pár cm (az kocsim két méternél keskenyebb). Mi lesz akkor, ha például egy mentő menne arra? Nem érdekel, ha valaki a senkiföldjén gyorshajt, esetleg hajnal háromkor nem indexel sávváltáskor. Az sem, ha valaki a Tesco üres parkolójában tanul vezetni. Azt utálom, ha nemtörődömségből, bunkóságból MÁSOKAT FELTARTANAK.


Erre mikor írnak alkalmazást? Aki lát egy ilyet, bizonyára szeretne tenni valamit, de nem akar feljelentgetni. Igazán egyszerű lenne lefényképezni, majd egy applikáción keresztül kiválasztani az illetékes közterület-felügyeletet. Ők - ha arra járőröznek - vethetnének egy pillantást. Pár hónapon belül sokan észrevennék magukat.



2016. febr. 29. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Mert nincs, nem lenne rá fizetőképes kereslet.

A fejlesztők és a felhasználók nagy része nem ilyen házmesterlelkületű feljelentőmániás önkéntesrendőr barom. Az emberek többsége él, és nem abban leli örömét, hogy másokat feljelentgessen. De menj el közterület felügyelőnek, és a PDA-don lesz olyan program, amivel egész nap feljelentéseket írhatsz esőben-szélben...

2016. febr. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

"Aki lát egy ilyet, bizonyára szeretne tenni valamit, de nem akar feljelentgetni. Igazán egyszerű lenne lefényképezni, majd egy applikáción keresztül kiválasztani az illetékes közterület-felügyeletet."


Ugye te is érzed a két mondat között az ellentétet?


A közterület felügyeletet applikáció nélkül is felhívhatod, önkéntes rendőr leszel ígyis-úgyis.


Miért van az, hogy engem 30 év alatt egyszer se tartott fel az út szélén parkoló autó? Oké járdán volt hogy kerülni kellett, de az is régen volt, manapság egyre jobb a helyzet.

2016. febr. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Hol laksz, hogy folyamatosan az utadat állják, akár autóval, akár gyalog indulsz útnak?

Én is tapasztaltam néha-néha ilyet, de kb. 5 évente 1-2 esetet amire csak legyintettem.


Ez a "szabálytalan parkolás" applikáció, kb. olyan korban van, amikor lesz "puskázás lebuktató", "iskolás gyerek figyelő", "párom figyelő", "hol van épp az osztályfőnököm figyelő", stb, applikáció.

2016. febr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
A lényeg. Egy spicli vagy, aki imádja feljelenteni a szomszédját brahiból, vagy épp a véletlenül a padkával nem párhuzamosan parkoló autó tulaját felnyomni a közterületeseknek. Hogy őszinte legyek rosszul vagyok a hozzád hasonló személyektől. Inkább a bunkó emberekre kéne alkalmazást írni, akik fűbe fába belekötnek, nem hagyják az embert élni, kibontakozni és véleményt nyilvánítani, legyen az akármilyen. Ebben a világban nincs szólásszabadság, csak elnyomás!
2016. febr. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Manapság mindenre alkalmazás kell? :O
2016. márc. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
A szabálytalan parkolóknál már csak egy rosszabb van, egy spicli...
2016. márc. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
42%

Tetszik, ahogy mindenkinek megszólalt a lelkiismerete:)


Valahol jogos amit mondd a kérdező.

Ahol én járok ott is van 2 db BMW, és lehet lepontozni, meg, hogy előítéletes vagyok, de tényleg két BMW (Egy E46 és egy E92) mindig ugyanott, vagy kapubejáróban, vagy kanyarban az úttesten, alig lehet elférni tőlük, és állandó jelleggel, 100-200 méteren belül találnának parkolóhelyet, de gondolom mozgáskorlátozottak, hogy nem tudnak messzebbre gyalogolni. Érdekes módon soha nincs rajtuk csekk. Én egyszer álltam meg azon a környéken tilosban, éjjel 11kor rakták rá a cédulát a kocsira. Ezeken soha nincs, pedig minden egyes nap ott vannak, 90%ban tilosban parkolnak. De gondolom az ilyenek megvették már a parkolóőröket, közterületeseket, szóval hiába lenne az applikáció.

2016. márc. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, nem tudom, te merre laksz. Én Pesten, s nem is mozgok nagyon problémás környéken.

Az elmúlt hónapokban kétszer álltam meg járdán parkoló kocsi mellett, mert telefonálni akartam, s számot keresni szívesebben keresek állva. Mindkétszer veréssel fenyegettek, mert azt hitték a kocsit fotózom.


Az appod mellé vegyél futóedzéseket is. Arra már van applikáció.

2016. márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Miért is lennék spicli? Mert nem szeretem, ha az utamat állják? Mert tenni is hajlandó vagyok valamit, nem csak tűrni, mint ti, birkák?
2016. márc. 2. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

"nem csak tűrni, mint ti, birkák?"

Én sem tűrök, megyek azt orrbakormányullak'!

2016. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!