Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Derbi Senda R50-en hőmérséklet...

Derbi Senda R50-en hőmérséklet jelző folyamatosan világít. De miért?

Figyelt kérdés

Ahogy elindítom a motort egyből világít a műszerfalon a piros hőmérséklet jelző és nem tudom miért. Tipp?


És egy másik kérdés hogy hogyan tudnám legkönnyebben leellenőrizni hogy működik e a különlajozás? (Elvileg be van kötve, de a benzinbe van belekeverve az olaj, és nem tudom hogy amúgy még működne e a különolajozás.)



2016. márc. 1. 17:30
 1/6 anonim válasza:
szerintem a hőgomba adta meg magát a hengerfej teteén a gyertya mellet.az meg nem biztos hogy jó ha tulsok olajat kap persze jobb mintha nem kapna, talán hogy menyire füstöl abbol látni
2016. márc. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hidegen eléggé füstöl a moci, de melegen kb. alig. Azt nem tudom milyen keverék van benne mert most vettük és még a régi benzin van benne. Jól tudom hogy 1:40-1:50-es keverék kell bele?

2016. márc. 3. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha keverékkel használod és különolajozással, az nagyon nem jó! Vedd le az olajpumpa fedelét és húzd meg a gázkart. Elvileg látnod kell, hogy a bowden mozgatja. Különolajozással használd, ne keverékkel, ez nem Simson!
2016. márc. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az olajtartály jelenleg üres szóval csak a benzinben van olaj. A bowden mozgatja a pumpát, viszont sok helyen olvastam hogy az olaj pumpa néha megadja magát és akkor annyi motornak, ezért használok keveréket inkább.
2016. márc. 7. 17:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is sok helyen olvastam ezt a butaságot. A mi motoros brigádunkban kb 80-100 motor van és még soha senkit nem hallottam ilyenre panaszkodni. Ha elromlik az olajpumpa, akkor megragad a dugó, ha meg elromlik a fék, akkor megmurdelsz. Ilyen alapon ne használjon az ember semmilyen járművet, mert mi van ha ez meg az tönkre megy.
2016. márc. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát én tökre elhiszem neked hogy így van. Már van itthon egy kannányi bekeverve, de ha elfogy, átállok a különolajozásra. Mellesleg van azon ami amit be kell állítani? Ma az csak simán megy ott magában? (az olajpumpa)
2016. márc. 7. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!