Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autónál? A tulajdonos vagy az...

Autónál? A tulajdonos vagy az üzembentartó fizeti s súly adót?

Figyelt kérdés
És ha az üzembentartó nem fizeti a tulajdonostól behajtató az összeg?

2016. márc. 2. 01:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Üzembentartó fizeti. Rajta hajtják be ha nem fizet.
2016. márc. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De ha nem tudják behajtani az üzembentartón mert nincs jövedelme! Akkor a tulajdonos szóba jöhett?
2016. márc. 2. 01:30
 3/14 anonim ***** válasza:

Mi lenne ennek a kérdésnek a valódi célja?


A tulajdonos az üzembentartói szerződéssel átruházza a használati jogot a megnevezett üzembentartónak, ami egy hivatalos okmány.

Ezzel az üzembentartóra hárul a teljesítményadó, és a kötelező biztosítás fizetése, de a járművel kapcsolatban érdemi döntéseket nem tud hozni, arról a tulajdonos rendelkezhet. Ez lehet akár csapda is.

Ami érdekes, hogy a kérdés az üzembentartó lehetőségeire irányul - mi az oka?

Adó megfizetésére nem köteleznek más személyt.

Adótartozás miatt kivonathatják forgalomból az autót, de az sem megoldás erre a problémára, attól még az adótartozás továbbra is fenn áll, plusz lehetnek büntetések, amelyek szintén az üzembentartót terhelik.

Adótartozásért börtönbe is lehet kerülni, vannak tartozások, amelyek közmunkával is megválthatók, tehát az nem jelent kibúvót, hogy nincs semmi vagyonod.

2016. márc. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kocsinak én vagyok a tulajdonosa más az üzembentartó! Az üzembentartó nem fizete fizeti a súlyadót és az én fizetésemre jött a letiltás! Pedig csak tulajdonos vagyok! És a jogcím amin tiltás van súlyadó!
2016. márc. 2. 02:08
 5/14 anonim ***** válasza:

1es vagyok.

A gépjárműadó alanya az üzembentartó.

Ha nem fizet senkinek nem kell fizetni helyette.

Ha tőle nem tudják behajtani akkor bukták a pénzt.

2016. márc. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor miért jött tiltás a fizetésemre?
2016. márc. 2. 02:44
 7/14 A kérdező kommentje:
Tiltás jogcím súlyadó tartozás
2016. márc. 2. 02:45
 8/14 anonim ***** válasza:
A tulajdonosnak jogában áll az üzembentartó beleegyezése nélkül visszavonni az üzembentartói szerződést.
2016. márc. 2. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Súlyadó nem is létezik, teljesítményadó van helyette, amit év elején kell megfizetni, és az idén még nem is járt le a határidő.

Nem valami évekkel ezelőtt elmaradt befizetés elmaradásról van szó?

Teljesítmény adó az önkormányzathoz megy, pontos választ az adóosztályon kérhetsz, más adótartozást nem követelhetik tőled.

Homályos az ügy, az önkormányzattól felszólítólevél határozat nem érkezett, csak a letiltás? Az eset kimenetelétől függően, ha valóban az üzembentartó a hunyó, van a kezedben egy adu: te vagy a tulajdonos (bár, ha az adásvétel ment "okosban" lesz még kalamajka, de akkor meg is érdemled)

2016. márc. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi a ki oktatást!!
2016. márc. 2. 03:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!