Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hengerfej? Termosztát? Högomba...

Csontos13 kérdése:

Hengerfej? Termosztát? Högomba? Szerintetek mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Adott egy mazda 121,1.3-as motorral. A probléma az,hogy a- mérö óra szerint- nehezen melegszik fel a hütöviz,s mig el nem éri az üzemi höfokot nagyon magas az alapjárat. 1800 és 2300 közötti. ahogy melegszik a viz,ugy csökken az alapjárat,üzemi höfoknál beáll 900-1000-re. De az üzemi höfokot csak álló helyzetben éri el,menet közben alig mozdul ki a mutató. Plusz a vizhütö csövei szerintem keményebbek,mint kellene,a felsö és az alsó szinte egyszerre melegszik fel. Ez sokak szerint hengerfej elöjele. De a hütöviz nem olajos,az olaj nem habos,nincs fehér füst,nem erötlen a motor. Laikus vagyok a témában,és szeretném megtudni,hogy mi lehet a baja. Illetve 2 hete vettem,ekkor kapott egy uj hütöt,lehet hogy levegös? Ezt honnan tudom,és hogy légtelenitem? Minden válaszért hálás lennék. Köszönöm.

2016. márc. 3. 07:11
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Rossz a termosztátod így nyitva van állandóan és nem csak a kiskört melegíti hanem ezért folyton a nagyot. Azért magas a fordulat is mert a hőgomba hidegnek érzi a vizet mert ugye nem mindegy, hogy 1litert kell felmelegíteni vagy 4 litert. Ezért magas a figyasztás is. Menet közben meg egyből vissza tud hülni a nyitott nagykör miatt. Ha hengerfejes lenne akkor taknyos lenne a víz ahogy mondtad meg tünne el szép lassan a tartályból.
2016. márc. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, termosztát valószínűleg, légteleníteni nem kell. Ha kidolgozza a levegőt akkor a kiegyenlítőtartályból fog hiányozni és után kell tölteni
2016. márc. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:
Mint már írták, nyitva maradt a termosztát. Ezt jó lenne mielőbb cserélni mert nem így túl hidegen jár a motor.
2016. márc. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,megnyugodtam. Termosztátot és hőgombát is fogok benne cseréltetni a biztonság kedvéért.Ezek szerint a kemény vízcső is a termosztát miatt van?
2016. márc. 3. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!