Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az amikor valaki...

Mit jelent az amikor valaki azt mondja, hogy "attól is függ a fogyasztás, hogy kinek milyen nehéz a lába"?

Figyelt kérdés
Hogy értik ezt? Mi az, hogy "nehéz a lába"?
2016. márc. 3. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmi magyarázkodás: Ha nyomod neki.
2016. márc. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

azt jelenti, hogy nem finomkodik, hanem durván nyomja a gázt..aztán fék, megint gáz, de nagyon...semmi finomkodás, nincs érzéke..

...illetve marhára nem érdekli az autó állapota, sem a fogysztása, csak haladjon, de gyorsan..

..szinte áll a gázon...(lehet még kövér gáznak is nevezni, vagy tolt egy parkettát)

2016. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy attól is függ a fogasztás, hogy mennyire nyomja neki.
2016. márc. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Koaxk Ábel ***** válasza:

A többiek leírták az elméleti lényeget, én leírom a saját példámon a "nehéz a láb" gyakorlati részét.


Nekem egy 2 literes dízel autóm van ami elméleti síkon akár 5,5 literes átlagot is tud produkálni, noh én ezt még sosem láttam, de nem tartom kizártnak nyugdíjas vezetés mellett.


Én ha aránylag higgadtan vezetek 6,5-es átlagot hozok, de van amikor tényleg nagyon odalépek és ahogy előttem írták padlózom a kocsit, hirtelen fékezés, hirtelen gázadás, sportos manőverezés, stb.. akkor bizony kihozok 7,5-et is a kocsiból.


Így egy adott autótípus, adott motorjánál is akár drasztikus fogyasztási különbségek lehetnek a vezetési szokás függvényében.

2016. márc. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!