Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan indítsak be egy régóta...

Hogyan indítsak be egy régóta (3 éve) a garázsban álló négyütemű motorkerékpart? Konkrétan Honda CX500

Figyelt kérdés

2016. márc. 4. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:

az biztos, hogy indítás előtt gyújtás nélkül át kell forgatni a főtengelyt jónéhányszor..olajat mindenképpen cserélni kellene, sőt nem ártana a benzint is..akksit vedd ki, tedd fel külső töltőre, hátha nem szulfásodott le, életre kelthető.

ha hidegen le tudod engedni az olaj nagy részét, pótold 0w20-as Eneossal..átforgatod, majd a gyertyát visszacsavarva indít..nem szabad pörgetni, csak érzéssel melegíteni.

kb. két perc után leengeded újból az olajat, és ezután mehet a végleges 0w20.


az igazán jó tanácsokat majd a többiek megadják.

2016. márc. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
-nagyon sok mindent megkéne csinálni hozzá (gyertya ki,motorolaj csere,benzin csere,stb-stb),de legtöbben úgy szokták,hogy simán elkezdik csesztetni,tolni,húzni szerencsétlen gépet,míg csak be nem röffen.....
2016. márc. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TheCruve ***** válasza:

Így van, cserélj le mindent. Én most röffentettem be egy 110ccm-es Quadot, ami 1-évet állt.

Hát mit mondjak... indítás előtt szétszedtem a karbit, ahogy az kinézett... rossz volt ránézni..

3-órán keresztül takarítottam...

utána olajcsere.

Gyertya ellenőrzés...

Karbi összerak, beállít...

Tankot átmosni. stb stb

2016. márc. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

CX500-ba 10w40-es ásványi olajat rakj, méghozzá motorkerékpárba valót, különben megdöglik a kupplung.

NGK DR8ES-L gyertya menjen bele, karbi alapos takarítása, benzincsap kiszerelése, szűrő takarítása...

2016. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat nagyon sokat segített
2016. márc. 11. 08:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és beindult nagyon könnyen
2016. márc. 11. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!