Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerinted merjek elindulni a...

Szerinted merjek elindulni a kocsimmal egy oda vissza 2400km-es útra?

Figyelt kérdés

2003-as fiat punto, 1.2-es benzines.

Mindennapi használatban van a vásorban és főúton. Fél év alatt kb. 10ezer km-t tettem meg vele.

Ki lett cserélve a karter tömítés és az összes szimering mert folyt az olaj, valamint vezérműszíj készlet lett cserélve benne kompletten vízpumpával és új akksit is vettem bele! szerencsére eddig nem hagyott cserben amióta megvan (fél éve) és most ki kellene mennem németországba ami 1200km ott lennék 2 napot ésjönnék vissza újra 1200km-t. Félek elindulni vele szerinted merjek belevágni? Vagy vigyem el egy szerelőhöz hogy nézze át?


2016. márc. 6. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Először mindenképpen nézesd át. Ez minden autónál törvény legyen az bármilyen típus vagy évjárat.
2016. márc. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de egy szerelő mit néz át? én nem tudom itthon átnézni? de mindenképp megnézetem!
2016. márc. 6. 15:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Te biztos nem.


Mindenképpen szerelőhöz kell elvinned.

2016. márc. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy profi, akkor inkább bízd a szerelőre! Megnézi a fékeket, futóművet és stb. Te otthon még ha értesz is hozzá nem biztos, hogy észreveszel olyat amit a szerelő egyből kiszúr.

De a gumik állapotát, folyadék szinteket te is ellenőrizheted!

2016. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Cserélj olajat, aztán huss, nem lesz semi gond, leszámítva azt hogy ilyen pici motorral az életedet is el fogod unni mire odaérsz, és a 130-as sebességet se forszírozd, főleg ne az alpesi autópályaemelkedőkön mert könnyen hengerfejesre lehet vágni a motort.
2016. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te érzed. A szerelő sem rendelkezik látnoki képességekkel.
2016. márc. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kocsival nagyon sokat jártam hosszútávon pályán!Olyan nagyon nem kell itt semmit átnézegetni,meg szerelőzni!Minek?!A belébe úgysem lát bele senki,meg te is tudod mennyire van/volt karban tartva!nézd át a folyadék szinteket,amit kell esetleg cseréld azt jó napot,lehet indulni!Pótkerék emelő kerékkulcs legyen nálad azért!Ja meg biztosíték!A puntó előszeretettel szokta kivágni őket!Főleg amelyik a szervóhoz tartozik!
2016. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
100-110km el mennék azzal nem lenne szerintem gond!
2016. márc. 7. 08:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Akármim van, nem lényeg, a kérdésed nyomán:

1. volt-e váratlan meghibásodás, ami az autó használhatatlanná válását eredményezte?

ha nem:

2. a karbantartási/szerviz periódus esedékessé válhat-e az út során? ha igen, elé kell venni

ha ez is oké:

3. képes vagyok-e ennyi időt kellő éberséggel levezetni (amennyi az 1200-hoz kell?), meg tudom-e oldani, hogy kipihenten induljak?

4. minden okmány, stb. megvan-e, tájékozódtam, van térképem (GPS-t beleértve?), defektspray, stb. ami kellhet kisebb hibához?

Ezeket kérdezném magamtól.

+ az út előtt én a teljes terheléshez megadott guminyomásokat állítanám be (fogyasztás amúgy is jó lesz az egyenletes tempó miatt, ha pályán mész, ha pedig a gördülési ellenállás még kevesebb...)

2016. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!