Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2002-es Audi A6, mik a tapaszt...

2002-es Audi A6, mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában szeretnék autót venni, a kiszemeltem egy 2002-es A6 Avant lenne. Arra lennék legfőképp kíváncsi, hogy benzines vagy inkább a dízel éri meg jobban? Mennyi kilométer számít náluk átlagosnak, melyik a legkedvezőbb motor ehhez a modellhez? Kifejezetten az élettartamra, szerviz költségekre és mindennapi tapasztalatokra lennék még kíváncsi. Mennyitől kezdődik mostanában egy jó állapotú modell illetve külföldről mennyire érdemes ezt a modellt beszerezni. Objektív véleményekre és számszerű adatokra lennék kíváncsi elsősorban olyanoktól akik birtokoltak/nak ilyet, illetve akik nemrég vettek ilyen Audit.



2016. márc. 8. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A jó öreg Audi A6 C5!

Hát őszintén, azt kell mondjam sikerült kiszemelned az utóbbi idők legnyűgösebb Audiját!

Én nem akarlak le vagy rá beszélni semmire,mert azt veszel amit akarsz!De nézzük:

Dízel:gyakorlatilag már mindbe annyi km van mostanra mint Gagarin űrhajójában!A 2.5Tdi meg ráadásul egy igazi betegágy!

Benzin:az összes igazi fogyasztásbajnok,csak kár hogy az autóiparban nem rendeznek zabálás partikat!Már a 2.4 V6 se nagyon jön ki városban 14-15 liter alatt!a 2.7T nagy részének a szeme ki van nyomva!

A futóműve mindnek nagyon kényes,millió lengőkar,szilent stb,ami a jó magyar utakon fénysebességgel pusztul,és ráadásul jó drága is!


Szóval én a helyedben csak akkor vennék ilyet ha fanatikus vagy,és neked ez kell,vagy nagyon sok felesleges pénzed van amit szívesen locsolsz rá az autódra!

2016. márc. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első C5-ök még rohadtak, nem tudom a későbbiekkel mi a helyzet.

Írták a V6 TDI betegágy. Általában a Tipronic is betegágy illetve az Allroad légrugós felfüggesztése is sz0pófaktor.

Hajlamosak a motortér felől beázásra,a futómű kicsit zsebbe nyúlós.


Az 1.9TDI-k szerintem vállalhatóak.

2016. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából ez így megváltoztatja a dolgokat. Amúgy autómatát semmiképp sem akartam volna. Pár hete volt alkalmam egyet kipróbálni ès tetszett, hogy kényelmes és jó volt vezetni. Esetleg van valamilyen más alternatíva ebben a kategóriában?
2016. márc. 9. 08:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem mondom, hogy tegyél le az A6-ról, mert egy kézi váltós jó állapotú 1.9TDI ami nincs leharcolva az simán lehet jó vétel.

Ami ebben a kategóriában van az mind hasonló, nagy, prémium, drága megoldásokkal tele. :)

2016. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat még egyszer. :) Jól átgondolom majd a dolgot.
2016. márc. 10. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
1.9 dízel kimondottan jó, csak ez árban is meglátszik a szebb darabokon.
2016. márc. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondolom már nem aktuális, de kérdezted milyen alternatíva van.

Volkswagen Passat, méretre kb. ugyanaz, majdnem olyan extrás mint az A6, és az megbízható. De csak ha kismotorosat veszel, ott is felejtsd el a V6 TDIt.

1.9 tdi vagy 1.6 benzin az ami olcsó és megbízható.

2018. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!