Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz ez szelepfedél eltávolítá...

Igaz ez szelepfedél eltávolításakor?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom azt állítja, hogy ha leszedjük a szelepfedeltlet, azután mindig be kell állítani a szelephézagot. Én nem értem, hogy mi köze a szelepfedélnek a szelephézaghoz...

2016. márc. 9. 21:58
 1/7 A kérdező kommentje:

Az egyik lényeget kihagytam.

Egy ezerötös 2107-ről van szó.

2016. márc. 9. 22:00
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, rosszul tudja a barát.
2016. márc. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezeröcsinél sem kell.

A barátod azt hallhatta, hogyha a hengerfejet leveszik akkor kell szelephézagot állítani.

2016. márc. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TheCruve ***** válasza:
Inkább tömítést cserélj ha leveszed, ne szelephézagot állíts.
2016. márc. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A szelepfedélnek nincs köze a szelephézaghoz, ha azt leveszed, nem mászik el. A tömítéssel viszont lehetnek bajok, néha nem éli túl a leszerelést. Ez főleg akkor fordul elő, ha már egyszer félig szétszakadt, ezért valami Okos Jóska sziloplaszttal, tömítőpasztával vagy egyéb takonnyal tákolta meg, esetleg húsz éve nem volt leszerelve és kicsit odagyógyult az akkor "jaó bikára" megtépett csavarokkal összehúzott felületek közé.
2016. márc. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a barátodat, hogy tudja-e mi a különbség a hengerfej és a szelepfedél között.
2016. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. márc. 10. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!