Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa robotizált váltó,...

Opel Corsa robotizált váltó, hátramenetben miért kattan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2001-es Opel Corsa C 1.2-es autóm félautomata, robotizált váltóval van némi problémám: hátramenetbe kapcsolva kattan egyet, elég hangosan! De csak hideg motornál és ez az érdekes. Ha már pl 20 perc vezetés után teszem hátramenetbe, semmi vagy alig észrevehető. Mi lehet az oka? Nem szeretném, hogy nagyobb probléma legyen belőle.

2016. márc. 11. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet csak azért kattan hidegen mert úgy kicsit magasabb az alapjárat.

Olajcserék gondolom voltak rendesen.

Szerintem használd, ennyiért még nem szoktuk szétszedni.

De ha nagyon aggódsz vidd el váltószerelőhőz, ő többet láthat, esetleg talál hibakódot.

2016. márc. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Olajcserék megvoltak. Akkor megpróbálok nem foglalkozni vele :) Csak attól féltem, hogy a fogaskerék sérül ilyenkor és komolyabb hibákhoz vezethet.
2016. márc. 11. 19:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha kívülről meghallgatsz bármilyen autót, mindegyik kattan, ha hátramenetbe teszik.
2016. márc. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként megnéztem, hidegen kb 1300-as fordulatszámot mutat. Lámpánál állva üresben, 1000 alatt van. Akkor ez lesz az oka?
2016. márc. 12. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!