Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2 jogosítvánnyal hány cm3-ig...

A2 jogosítvánnyal hány cm3-ig lehet motort vezetni?

Figyelt kérdés

Több oldalon is kerestem, de csak a lóerőt találtam meg.

Le akarom tenni az A2 jogosítványt, de sajnos nagyon hülye vagyok a motorokhoz. Jelenleg is próbálok találni valami olyasmi oldalt, ahol legalább az alap dolgok fent vannak,amit tudni illik a motorokról, de eddig nem jártam sok sikerrel.



2016. márc. 11. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Google-->a2 kategória, 1. találat ( 400 cm³-ig)
2016. márc. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gnoomage ***** válasza:

Én úgy találtam nem egy nemrég friddített oldalon hogy csak a lóerő van megszabva, a cm3 nem, vagyis úgy értelmeztem, hogy lehet akármennyi cm3, ha 35Kw alatt van a motor...


Bár 1 helyen ott volt a 400cm3, de ott 35 helyett is 25-öt írtak, így nem tudom... bár ezt csak 1 helyen találtam, az elsőt, a 35 Kw pedigg több helyen...

2016. márc. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Nincs megszabva köbcenti. 48 lóerő a maximum, és van valami tömeg/teljesítmény arány is, de azt nem tudom most fejből. Ha rákeresel, azonnal kiadja.
2016. márc. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Több oldalon is kerestem, de csak a lóerőt találtam meg."


Ez nem csoda, hiszen nincs megszabva, csak a teljesítmény és a teljesítmény/tömeg arány.

„A2” kategória - olyan motorkerékpár, amelyek teljesítménye a 35 kW-ot, teljesítmény/tömeg aránya pedig a 0,2 kW/kg-ot nem haladja meg, és amelyet nem kétszer akkora teljesítményű járműből alakítottak át

2016. márc. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Max.35 kw(48 LE),illetve a teljesítmény/tömeg arány a 0,2-t nem haladhatja meg.(ha 35kw a motor,akkor minimum 175kg-t kell nyomnia).Hengerűrartalom-korlátozás nincs.

(a 25kw,a régi,A korlátozott kategóriára volt igaz,de az már nem szerezhető,a meglévőt pedig A2-re érvényesítik.)

2016. márc. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs köbcenti-korlátja az A2 kategóriának.
2016. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
akár 700cc-t is pl. Honda NC700S
2016. aug. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!