Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van akkor, ha a kettőstömeg...

Mi van akkor, ha a kettőstömegű lendkereket nem cseréltetem ki? A motor zörög és kicsit remeg a kaszni az egy dolog, de ez ártana neki? Vagy ez csak egy kényelmi kiegészítő, hogy ne rángasson?

Figyelt kérdés
Másrészt az igaz, hogy csere után 100-150 ezer km-t kibírna városba? Tehát nem kell 100km-enként cseréltetni?!

2016. márc. 12. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok gond van a kettős tömegű lendkerekekke. Igen rángatna a kaszni. Másrészt csattogna zörögne a váltó résznél. Harmadrészt kuplung problémákat eredményezne. Tudom nem olcsó mulatság egy 2 tömegű lendkerék de ha már kuplungozni kell a kocsit érdemes kicserélni. Volt már rá több példa, hogy új kuplung beszerelése után megint szét kelett szedni mert a lendkerék megadta magát. Lehegeszteni nem érdemes mert szinte lehetetlen úgy hogy jól legyen kiegyensújozzva. Ha találsz hozzá egytömegűt lendkereket azzal sose lesz gond.
2016. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

A motor rezgéseit hivatott elnyelni, lényegében valóban egy kényelmi dolog. Egytömegű lendkerékkel helyettesíthető, kicsit jobban fog rángatni, de ahhoz olcsóbb a kuplung szett és az a lendkerék nem megy tönkre, egy vasdarab az egész.

Ha nem orvosolod a problémát, a kuplungnak is annyi lesz, nem bírod majd benyomni a pedált.

2016. márc. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

" de ahhoz olcsóbb a kuplung szett "


Ezt hol olvastad?

Enyém készült 1tömegűvel(klima nélkül( és 2tömegűvel(klimával).

Na most a 2tömegű lendkerékhez a kuplung szett 30-80között, az 1tömegűhöz 50-150 között!

Tény egy kettőstömegű lendkerék 160-350közt van tehát ha azt is hozzá adom olcsóbb az 1tömegű csere....

De az 1tömegűnek mindig drágább a kuplung szettje mert ott a kuplung tárcsa 2tömegű nem a lendkerék....

2016. márc. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
23%
másik az előző kocsimban meg 3tömegű kuplung tárcsa volt, és 1tömegű lendkerék, ahoz meg egy kupung szett 100 felett volt!
2016. márc. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak magamból indultam ki, mert az én autómba 150-el olcsóbban jön ki a teljes kuplung és lendkerék-csere, ha a kettős tömegűt egytömegűre cserélem.
2016. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%

úgy nekem is olcsobb, de a későbbi csak kuplungozások drágábbak.

Viszont megy bele 1tömegű, mert volt ezzel is szerelve...

2016. márc. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!