Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha behajtani tilos tábla...

Ha behajtani tilos tábla lekopott úgy is megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

A pongrác úti gyógyszertárnál// X. kerület ügyeleti gyógyszertár//


Na szóval a pongrác úti gyógyszertárnál ma sötétedés után megálltam, jobbra kanyarodtam a képen is látható behajtani tilos táblánál

[link]


a tábla szinte teljesen le van kopva, szóval hófehér a mai napra a felvétel régi. és a kanyar után helyezkedik el.

A táblát megvilágító lámpa nem világított ki van égve.


ilyen esetben ha van a helyszínen kamera ami ezt figyeli akkor ha megbüntetnek fellebbezek van esélyem?


szóval a tényezők:


* tábla kopott, szinte hó fehér fakó

* kanyar után helyezkedik el a tábla

* táblára mivel kanyar után van nem világít az autó fényszórója illetve a tábla fölött elhelyezett lámpa nem világított.



előre is köszönöm



2016. márc. 12. 18:55
 1/5 Papi Gonzales válasza:

nekem anno úgy tanították ha a zebra előtt nincs kirakva tábla, a havat meg nem takarították el, akkor ott nincs zebra....

szerintem ez a logika tökéletesen működhet ebben az esetben is...az hogy a világot mennyire hatja meg...hááát...

2016. márc. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ilyen helyen nem szokott lenni kamera, max. egy szembejövő ideges autóssal találkozhatsz.


"szóval a tényezők:


* tábla kopott, szinte hó fehér fakó "


Csak szinte, vagyis felismerhető. Ez nem kifogás.


"* kanyar után helyezkedik el a tábla "


Gyakran van így, ez se kifogás.


"* táblára mivel kanyar után van nem világít az autó fényszórója illetve a tábla fölött elhelyezett lámpa nem világított."


A közlekedési táblákat nem kötelező kivilágítani, ez se kifogás!


Tessék jobban figyelni!

2016. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A KRESZ alapszabálya: ami nem látszik, az nincs.

A szinte alig felismerhető már megkérdőjelezhető, mert utólag valahonnan csak tudod, hogy nem lett volna szabad onnan behajtani.

2016. márc. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolso.


Igen. Azert tudtam utolag hogy az behajtani tilos, mivel arra jottem visszafele amerrol bementem es visszafele ugyan azon az oszlopon kotelezo haladasi irany volt.

Es ebbol kigondolva a feher kerek tabla meg behajtani tilos tabla lehetett.

Mivel a masik iranybol egy jo lathato kotelezo haladasi irany tabla van.

De ez is megkerdojelezheto mert a feher kor alaku tabla lehet kotelezo haladasi irany tabla is ....csak mivel a masik iranybol jol latszik a kotelezo haladasi irany tabla ezert nem szokas mind ket iranybol kitenni a kotelezot

2016. márc. 13. 09:38
 5/5 anonim ***** válasza:

"arra jottem visszafele amerrol bementem es visszafele ugyan azon az oszlopon kotelezo haladasi irany volt. "


Az a nagyobbik baj, hogy a táblákat se ismered! Azon a környéken sehol sincs kötelező haladási irány, az útszakasz elején „Egyirányú forgalmi út” tábla van.

2016. márc. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!