Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elromlott az autón az ablakmos...

Elromlott az autón az ablakmosó szívattyú, vettem újat, de egy szélvédő mosásakor miért töröl elől-hátul?

Figyelt kérdés

Tehát a probléma az volt, hogy előlre nem spriccelt.

Vettem új motort, ebben 1 motor viszi előlre-hátra, nem külön motor van rá.

Beraktam az újat, ezzel csak előre spriccel, viszont törül elől-hátul, akár az első, akár a hátsó mosót kapcsolom be.

Visszacseréltettem már egy alkatrészt, mermondom biztos hibás, na most két lehetőség van: vagy a másik új is hibás, vagy nem cserélték ki, mert ugyan abba a dobozba kaptam vissza, mint az elsőt.

Esetleg valami más oka lehet a jelenségnek?

Ha a gyári motort rakom vissza, akkor nem töröl elől hátul, viszont ugye csak hátra mosat.


Egyébként hyundai accent 1.3 2005


2016. márc. 12. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak tippelek, hogy nem szivattyú gond lesz. Az egy szivattyús ablakmosók forgásirány váltással működnek. Aszerint hogy merre forog a szivattyú, vagy elöl vagy hátul mosnak. Ezzel együtt indul a megfelelő ablaktörlő is. Ha neked hátul mos, akkor az egyik irányba forog, tehát a szivattyú jó, csak a vezérlésével van gond.

Én kipróbálnám simán egy vezetékkel az akksiról.

Szerintem.

2016. márc. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ezt hogy érted?

Ugye 3 vezeték megy a motorra. 1-1 pozitív, meg ugye a test.

Testet rákötöttem a motorhoz testre, adtam a másik kettőnek pozitívot. A hátsó ment szépen, az első csak kínlódott, pont mintha bentről a kapcsolókkal vezérelném. Azért nem értem, ha rákötöm az "új" szívattyút, miért töröl elől is hátul is, mert nem a szívatyúnak kéne vezérelnie a törlőket. Legalábbis ha nincs rákötve szívattyú, és meghúzom a mosót, akkor is töröl, de ugye csak amelyiket bekapcsolom.

2016. márc. 13. 02:15
 3/3 robeszyz válasza:
Nekem ugyanez volt a problémám. Lehúztam a motorról a stekkert, a két pozitivot (ami nálam kék volt) azt megforditottam, illetve a két folyadék csövet is felcseréltem és azóta tökéletes. :)
2021. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!