Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autot erdemes vennem...

Nemlopol kérdése:

Milyen autot erdemes vennem,otthoni butykolesre es `tuningolasra`? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
Fontos kerdest szeretnek feltenni amire komoly valaszokat szeretnek kapni. Tehat regota vagyom egy kocsira amit a sajat kezemmel osszerakok,lenyegeben tuningolok (mar amennyire lehet ezt annak nevezni). Nem az a celom hogy egy olyan kocsim legyen,amihez van hasonlo 600 masik ándzsölájos swift az utakon. Nyilvan nem fikazok semmit,de egyedit szeretnek. A kerdesem az lenne hogy milyen auto az amit erdemes elkezdeni butykolni es `tuningolni`. Tuningolas alatt egyebkent azt ertem hogy esetleg a motorteljesitmenyen javitani,optikai dolgok es mindezt igenyesen. Persze ezeket nem mind egyszerre mert sejtem nem leves penz,azt pedig nem tudnam finanszirozni egybe. Az auto vasarlasara 250. 000Ftot szannek,egyreszt mert sajat penzbol gazdalkodom,masreszt egy regebbi autoval szeretnem ezt kivitelezni. Korbeneztem,de mivel annyira nem ertek ezekhez,igy elegge tanacstalan vagyok. (A szerelesi koltsegek minimalisak lennenek,mert ven ra ismeros)!?

#Auto,tuningolas,vasarlas
2016. márc. 13. 10:45
 1/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ehh, ez nem olyan egyszerű ám...


Alapból olyannal kezdenék ami jól néz ki, abból lehet mégszebbet alkotni. Pl egy Puntónak, egy Ford Ka-nak nem állnék neki.

Mit szeretnél? Kicsi 3ajtós vagy szedán, esetleg 5ajtós?


Ha hivatalosan csinálod, akkor rengeteg pénz megy el papírmunkára. Ha magadnak otthon bütykölöd, akkor pedig sanszos hogy idővel elveszik a forgalmit/építheted vissza gyárira. Minél több dolgon változtatsz, annál feltűnőbb, annál valószínűbb hogy megszívod.


Ha komoly vàltoztatásokat akarsz, akkor nem ártana mellé egy másik autó, amíg ez pl egy hétig (vagy 1 hónapig) a garázsban àll hogy piszkáld a motorját, addig neked ugyanúgy kell járnod dolgozni.

2016. márc. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt!:)

Harom ajtosra gondoltam leginkabb. Bar egyeb is szobajohet. Japan vagy nemet gepeket nezegettem,Honda Civicet,Prelude (de ugye a Prelude azert kicsit magasabb arkategoria)talan vagy kettes golf,Opel Calibra... Ezeken kivul szeretnek tanacsokat ha van.

2016. márc. 14. 10:52
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Ne tuningolj.. Magyarországon nagyobb bűn mint ha bankot rabolnál :(
2016. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Beviz Elek ***** válasza:
Sajnos van benne igazság...
2016. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 veterán vas ***** válasza:

Ha jól értem, azt szeretnéd elkerülni, hogy ne egy legyél a tucatszámra készült s.k. átalakított "óccsóságok" sorában. Pont ezért zárnám ki a minden garázssoron fellehető swift- golf- lada-jellegű 250ezres autókat.

Sokkal inkább valami nem szokványos autó építésével lehetne kilógni a sorból.

Mit szólnál egy mélyre ültetett 2T Wartburghoz?

Esetleg egy mattfekete Feliciához sötét üvegekkel hatalmas króm felnikkel?

;)

2016. márc. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nagyon behatárolod az összeggel a dolgot. Mivel motortuningot is akarsz, ezért elfelejteném a fent említett, Ka, Felicia, Lada, Wartburg stb stb versenygépeket. Mert erőt max típusidegen motorcserével tudsz csinálni.


Egyébként ez ilyen 22-es csapdája. Lehetne mondani pl. A GSi Astra-t, vagy a Calibra-t. Az alap kijön ennyiből, erős is. De fénykorukon messze túl vannak, nehéz normálisat találni, és rengeteg a fájóan csúnya, igénytelen példány belőle.


(Arra nem játszanék, hogy ismerősök puszta jóindulatból dolgoznak huzamosan a te hobbidon.)

2016. márc. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 veterán vas ***** válasza:

Azt tudjuk, hogy 250E a tervezett beszerzési ár. Bizonyára tisztába vagy vele, hogy amit ennyi pénzért kapsz, azon van bőven mit munkálkodni. Éppen ezért nem ártana tudni, hogy mennyit szánsz a lakatos, fényező, szerelő munkákra illetve a vásárlandó alkatrészekre? Ez az összeg ugyanis alapvetően meghatározza az építés időtartamát, és minőségét.

Mert hiába jönnek jó ötletek, ha a büdzsé nem engedi megvalósítani.....

2016. márc. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ár miatt az egész szerintem szinte lehetetlen, minimum 500k kéne.
2016. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!

jelenleg ugy nez ki,hogy masfel ,nagyon maximum ket millio forint lenne az egeszre. Mindenkeppen egy regebbi modellel szeretnem kivitelezni.

2016. máj. 26. 20:54
 10/10 anonim ***** válasza:

ha van rá 2 milliód összesen akkor viszont már elég jó a helyzet.


Golf IV GTI, Astra G coupe Turbo, Corsa GSI, meg még számtalan más lehetőség van.


Nem tudom milyen stílusban akarsz autót építeni. De a 1 millió körül már kapsz olyan alapot amiből ki lehet indulni, mert nem egy hulladék, rádobsz plusz 1 milliót és bőven egyedi kocsid lesz.

2016. máj. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!