Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vannak a passzív biztons...

Kisvuk29 kérdése:

Miért vannak a passzív biztonsági eszközök ellen Magyarországon?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra mint 4 pontos öv vagy kagyló ülés

Ne adj' Isten bukóketrec...

Ha valaki ugyan azzal az autóval járna mondjuk pályára hétvégente amivel hétköznap jár munkába miért nem teheti meg?

Egy ülés, öv vagy cső veszélyezteti a többi közlekedőt?

Sok más országban gond nélkül mennek az ilyenek...

Szerintem megóvna pár embert a haláltól egy-két apróság de ha nem engedik...


2016. márc. 15. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Az óvatosság véd meg legjobban a haláltól.

Nem az hogy bátran vitézkedj mert van bukókereted.

Egyébként gyakran látok versenyautókat közuton menni, rendszámmal. Szerintem a kettő nem zárja ki egymást.

2016. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy nem zárja ki csak a bürokrácia itthon nem egyszerű út

Amúgy én hiába a pár hónapos jogsi meg se fordul a fejemben hogy balesetet okozzak

Szabályokat betartva nyugodtan közlekedek

De pár hónap is elégvolt arra hogy rájöjjek sokan hülyék sajnos az utakon

Nem adnak elsőbbséget nekem (mikor ugye én haladok magasabb rendű úton) le akarnak nyomni az útról ha olyanjuk van

Vagy a kedvencem hogy láthatja hogy jövök de elkezd a kis fiattal vagy akármilyen kis akár liter alattival előzni (legutóbb pont fiat volt nem márka gyűlölet)

Tehát nem menőzés céljából fordult meg a fejemben

De adna egy kis etxra biztonságérzetet szerintem

Jól kimerevítve egy swift se zúzódna annyira

És mivel amúgy is leginkább egyedül vagy egy utassal járok saját példából kiindulva nem lenne nagy veszteség a hátsó üléssor

2016. márc. 15. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:

A bukókeret nem a többi közlekedőt veszélyezteti, hanem a vezetőt. Nem véletlenül kötelező a bukócsőhöz sisak használata! Viszont sisakban nem megfelelő a kilátás, tehát tilos közúton.

4 pontos övet bármikor használhatsz, ha szabályosan van beépítve, és a kagylóülés se tilos.


"Sok más országban gond nélkül mennek az ilyenek..."


Ezt te se hiszed el.

2016. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves előző válaszoló, majd egyszer nézd meg hogy amerikában milyen autók vannak egy autós találkozón. Annyit mondok, hogy https://www.youtube.com/watch?v=0TPg0Qwj5vA ez teljesen legális. Nyilván ez egy különleges eset nem mindegyik tuningolt autó van ennyire szétszedve csak érzékeltetni akartam, hogy más országokban miket engednek meg. Nálunk jóformán már azért lefoglalják a kocsid ha másik felnit raksz rá...
2016. márc. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló, majd egyszer nézd meg hogy Magyarországon milyen autók vannak egy autós találkozón.

:D

A nagy dicső amarókában se minden legális, de ugye te se akarod, hogy a videódban szereplő fostaligákkal legyen tele az út?

2016. márc. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, szegény MX-5 borzalmasan néz ki csak azt akartam mondani hogy ott még ilyen szintű átalakítást is engednek nálunk meg szinte semmit :D Nem tudom milyen autóstalálkozóra gondolsz, de ha ilyen utcai, parkolóban lévőre akkor ott nem nagyon szoktak lenni valami nagyszám autók, valamiért csak a BMW-ket, Merciket és VW-ket képesek megcsinálni szépre a többi mind valami sufnituning Peugeot, Opel, Honda, Lada stb... A tuningshow meg ugyan ez csak ott rengeteg pénzt beleölnek, hogy úgy nézzen ki szegény autó mintha az Underground 2-ből hozták volna ki.


[link] ezekre gondolok például :D


Persze azért ittis van pár szép autó pl:

[link]


Persze ez legfőképp pénz kérdése, de szerintem nálunk nem is igazán létezik olyan autós kultúra mint Pl. Japánban vagy Amerikában. Azért nálunk se szegény mindenki, de a gazdagok se csinálnak semmit az autójukkal.

2016. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!