Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szalonautók esetében előfordul...

Szalonautók esetében előfordulhat km-óra visszetekerés?

Figyelt kérdés
Elméletileg az üzembehelyezést követő első műszakiig, azaz autó 4 éves koráig nincs hatósági km állás rögzítés, regisztrálás. Ez ugye azt is jelentheti, hogy a kocsi 48 hónapos koráig büntetlenül lehet az autó futásteljesítményét "csökkenteni". A kérdésem arra vonatkozott, hogy eme lehetőséggel élnek-e a szalonautóknak mondott járművek esetében is, ahol még a szervízkönyv sem kell, hogy visszatartó erő legyen.

2016. márc. 16. 05:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért a szalonautók állapota is meglehetősen változatos.

Bele lehet csavarni egy új autóba 2 év alatt 400.000km-t aztán a leselejtezéskor lecsap rá a tróger nepper aki visszaállítja 60.000km-re.

A legbiztonságosabb módszer ha tesztautót vesz az ember márkakereskedésből. Persze ez sem 100%, de még mindig kisebb a rizikó.

2016. márc. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
még tizénkét évvel ezelőtt vettem egy szalonautót. Annyira nem figyeltek, hogy átadáskor derült ki, ki van kötve a műszerfal..sűrű elnézést kértek, jött egy vill szer, az kavart, akkor láttam, hogy négy km van benne. Gyakorlatilag null kilométeres volt.
2016. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Most szalonautó alatt az új, "nulla kilóméteres" autót értjük?

Igen, visszatekerik, szinte mindegyiket. Egyrészt gyárilag mennek velük pár kört a tesztpályán. Másrészt egy gyár telephelye is elég óriási. Ott nem daron rakosgatják őket egyik helyről a másikra, hanem saját kerekükön gurulnak. Olyan is előfordul akár az országon belül, hogy egyik telephelyről a másik márkakereskedésbe kell elvinni egy rendelt kocsit. Legtöbbször tréleren viszok őket, de előfordul olyan is, hogy saját kerekén jön. Ezért pár száz kilóméter lehet egy vadi új nulla kilóméteresnek mondott autóban is. Eladás előtt viszont le szokták nullázni.

Mondjuk ez legyen a legnagyobb hibája, engem nem zavar ez a pár száz km. Nem százezerekről van szó!

2016. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy szalonba bekerülő új autóban átlagossan 4-5 kilóméter van nálunk. Hiába jön tréleren valahogy fel meg le kell pakolni. Esetleg tesztkör átvételkor. Visszatekerest nem engedélyeznek. Van valami szabályzat rá meddig tekinthető új 0 kilóméteresnek még ha az óra állása nem 0 lat mutat.
2016. márc. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van, én fogalmaztam pontatlanul. Úgy értettem, hogy a bemutató-, és/vagy tesztautóként hirdetett, ~2-15 hónapos kocsik órájának márkakereskedő általi visszatekerésére mekkora esély van? Magyarul, ha egy hirdetésben ilyen járművek esetében néhány, illetve max. egy-két ezer km-es futásteljesítmény szerepel, az mekkora eséllyel fedheti a valóságot?
2016. márc. 16. 14:02
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Kicsit off, de tanulságos, mi minden történhet egy új autóval.

2016. márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a 0 km autoban 32km volt nekem gondolom elhanyagolható
2016. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tesztautókat általában nem szokták 4 éves korig megtartani. Általában fél éves koruk körül adják el. Ez alatt néhány tízezer km-t pakolnak bele. 20-30-40e.

Én nem emiatt nem vennék ilyen autót. Hanem mert mindenki próbálgatja hogy mit bír. Padlózzák hidegen, satufék, stb. Azért ez nem kis igénybevétel. A másik véglet, láttam már öreg papát úgy vezetni a tesztatutót hogy pörgette 6000-rel amotort, közben medig folyamatosan csúsztatta a kuplungot egyenes, sík úton. Gondolom ezt se köszönte meg a kuplungtárcsa.

Kinézetre vadonat újnak tűnnek ezek az autók, az órájukban sincs sok, de úgy le tudják őket amortizálni ez alatt is, mint más normális használat mellett 100.000km alatt.

Az is rendben van, hogy olcsóbb, mint az új. De sok márkánál van foltta (egy autóra is!) és ilyen.olyan kedvezmény a listaárból. A tesztautóra semmi további kedvezmény nincs. Így simán lehet hogy az új nem is kerül lényegesen többe, mint egy ugyan olyan tesztautó.

2016. okt. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!