Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgára bármi...

Forgalmi vizsgára bármi hasznos tanács? Ott is ilyen lesz az oktatóm?

Figyelt kérdés

38 órám van, hétfőn megyek vizsgázni (lesz még órám csütörtökön és pénteken).

Az oktatóm néha nagyon jó fej, beszélgetünk, nevetünk, máskor pedig bunkózik és beszól, hogy "már most megmondja, nekem kb. 10 percig tart majd a vizsga", "így nekiindulhatok bármennyiszer, mindig megbukok majd" és már ma is annyira rosszul estek ezek, hogy azt hittem, ott sírom el magam az autóban, parkolásnál végig remegett a lábam. Alapból egy szűk utcában voltunk és közel voltak az autók, de mondta, hogy nem érdekli, csináljam meg ott. Kérdeztem, hogy jól kanyarodok-e, de mondta, hogy nem érdekli, csináljam egyedül, ő biztos nem segít. Mögöttünk beállt két kocsi, elkezdtek felváltva dudálni, közben az oktatóm alázott.

Ha a vizsgán is ez lesz, akkor szerintem én a parkolóból nem fogok kitalálni... Nem azt várom, hogy csinálja meg helyettem, de legalább most, amíg gyakorlunk, segíthetne, ha látja, hogy egyáltalán nem megy (parkolást alig gyakoroltunk).


Anyáéknak meg pl. mondja, hogy teljesen jól vezetek, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva.


2016. márc. 16. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ugyanaz volt az oktatónk? :-)

A vizsgán rendesek amúgy. Próbálnak ellazítani azzal, hogy egymással beszélgetnek. De ettől még simán meghúzhatnak...

2016. márc. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak ez annyira rossz, mert amúgy is félek ettől az egésztől (mármint a vizsgától, nem a vezetéstől). És az ilyen "kedvességeitől" nem lesz nagyobb önbizalmam, sőt... Most is kb. a sírás kerülget, ha a hétfőre gondolok.
2016. márc. 16. 20:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj az oktatóddal, a vizsga előtt szoktak ilyen "feszültséggenerálós" tréningeket csinálni.

Ez az időszak már arról szól, hogy "csináld meg egyedül".

Úgyis segít, ha gond van, a beszólások miatti idegesség pedig arra gyakorlat, hogy lépj túl az idegességen, nyomás alatt is hozz jó döntéseket.

Vizsga szimuláció: a tanuló ideges, de önállóan kell megoldani a feladatokat, nem segíthet az oktató.

A vizsgán egyébként a lehetőségek határain belül segítenek a tanulónak az oktatók, sőt, ha jófej a vizsgabiztos, akkor ő is, de ez csak szóbeli segítség lehet.

Az is egy feszültségoldó tevékenység, hogy az oktató és a vizsgabiztos cseverésznek a vizsgán, ettől függetlenül a vizsgabiztos figyeli a tanulót, de mégis lazább úgy vezetni, hogy nincs az a folyamatos érzés, hogy a hátul ülő pali csak engem figyel.

2016. márc. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos tanács?

közvetlen vizsga előtt még vezess egy órát, ha tudsz.

és ha elrontasz a vizsgán valamit, ne tegyél úgy, mintha mi sem történt volna... ne magabiztosan legyél hülye, lássa a vibi, hogy igenis tudod, hogy hibáztál, legközelebb nem így lesz.


én a vizsgán vezettem először egyedül. előtte sosem volt olyan, hogy az oktatót nem érdekli, nem szól bele, oldjam meg egyedül. kormányba, váltóba, pedálokba, mindenbe belenyúlt, ha szükségét érezte. még közvetlen a vizsga előtt is.


mondjuk (miután megvolt az időpont) soha nem mondta, hogy megbukok majd, meg hogy így nem fog a vizsga sokáig tartani. sőt, folyamatosan súlykota belém, hogy menni fog, és higgyem el, hogy nemcsak ő, hanem még a vizsgabiztos is meglepődne, ha mégsem sikerülne.


Mondjuk amikor beszálltam a kocsiba, még akartam kérni egy tollat, hogy ráírjam a kezeimre, melyik a jobb meg a bal :D de addigra már bent ült a vibi, és hát azért így ciki lett volna :o


a vizsgabiztos is emberből van ám!

ha látja, hogy megy, akkor sok apróságot elnézhet.


parkolásnál pl mondta a vibi, hogy mehetünk tovább... én meg rávágtam, hogy oké, csak megvárom, hogy ne remegjen a lábam annyira :o de segített pl lefulladásnál, illetve amikor úgy látta, hogy szükséges, nyugtatott.


szóval szúúúúszáááá, ha az oktatód úgy érzi, hogy kész vagy vizsgázni (azaz nem te kérdet, hogy mehess, hanem ő mondta), akkor menni fog.

2016. márc. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ő mondta kb. 30 óránál, hogy már mehetnék simán vizsgára, de még vettem pár órát. Anyáéknak is dicsért, hogy jól vezetek.

Erre tegnap elkezdte mondani, hogy így pár perces lesz a vizsga, úgyis bukás lesz, stb... Szóval nem értem, hogy akkor most sz.rul vezetek és bénázok, vagy mi van.

2016. márc. 17. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!