Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz minőségű benzinre...

Rossz minőségű benzinre rátölthetek extra minőségűt, hogy "kifüstöljem" a rendszerből?

Figyelt kérdés
1.6-os benzines autóba egy falusi nonam kúton sikerült nagyon rossz 95öst tankolni. A pályán hazafelé végig üvöltött a motor és semmi ereje nem volt, 120-as tempónál 4000 fölött pörgött a motor. Teljes generálon esett át a 10 éves Chevy, új vezérlés, j BOSCH gyertyák, olajak, hűtőfolyadékok, stb. , kifogástalanul működik az autó egyébként. Még körülbelül 20 liter van a tankban, arra gondoltam, rátöltenék pl. EvoNeo 100+ benzint és "kipucolnám" a motort. Érdemes?

#tankolás #EVO NEO #Rossz minőségű üzemanyag
2016. márc. 20. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyire ocska, en a helyedben nem kuldenem at a motoron, akarhogy 'felontve' is. Szivd le a tankbol inkabb es szabadulj meg tole, csak ne a lefolyoba ontsd.
2016. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem kevergetném, hanem úgy ahogy van leereszteném/leszívnám. De ha sajnálod elpazarolni, akkor inkább használj még belőle, hogy minél kevesebb maradjon aztán mehet rá a nagyobb oktánszámú üzemanyag!


"Teljes generálon esett át a 10 éves Chevy, új vezérlés, j BOSCH gyertyák, olajak, hűtőfolyadékok, stb"


Nem kötözködésből írok csak megjegyzem, ez nem teljes generál "csak" egy nagy szerviz.

A generálozáskor felújítják a motor szinte összes kopó alkatrészét. Tehát megtörténik például a motor dugattyúk járatának újrafúrása/felfúrása, dugattyú csere vagy javítás, dugattyúk körüli gyűrűk/tömítések cseréje. A főtengelyt vagy felújítják vagy nem. Csapágyakat, szimeringeket is ki szokták ilyenkor cserélni, szelepeket is és szelepfészekmarás is szükséges lehet.

2016. márc. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

"A pályán hazafelé végig üvöltött a motor és semmi ereje nem volt, 120-as tempónál 4000 fölött pörgött a motor."


Miért nem kapcsoltál feljebb? Ha nincs több fokozat, az nem a benzin bűne! :-)

2016. márc. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
"120-as tempónál 4000 fölött pörgött" Jó benzinnel nem ennyit pörög????
2016. márc. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem bizony!

Odafelé úton 160-as tempónál 3500-at pörgött a kicsike, akkor még MOL-nál tankolt 95-ös volt benne.

2016. márc. 20. 11:10
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Benzin átszerelte a váltóban a fokozatokat!
2016. márc. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 dirtboy ***** válasza:
90%

ilyen nincs

az fix mechanika,ha 3500nál 160volt a tempó az adott sebesség fokozatban akkor mindegy milyen üzemanyag van benne ugyan annyit fog menni abban a sebesség fokozatban azon a fordulat számon.

nem tud megváltozni az üzemanyagtól,találj ki más mesét

2016. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%

Valamiért nem hiszek ebben a sz&r benzint tankoltam dumában.. Legtöbbször noname, vagy diszkont kúton tankolok 50 ezer kilométer óta és semmi különbséget nem vettem észre.

Az autódnak más baja van, legkönnyebb az üzemanyagra fogni, de semmi köze nincs hozzá.

2016. márc. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%

Áhh ezen jót nevettem, földobta a napom. :) De legalább megtanultam, hogy ha pályára megyek, akkor prémiumot tankolok, mert akkor feleannyit forog majd a motor.


Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan?

2016. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tomcatters ***** válasza:
87%
Hát pedig a sebesség/sebességifokozat és a fordulatszám bár mit csinálsz, bár mit tankolsz az fix marad!!! 120/4000 gondolom ugy 3. Ba lehetett az üzemanyag nem fogja átrendezni az áttételeket :)
2016. márc. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!