Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Castrol Actevo 4T 10W40-es...

Castrol Actevo 4T 10W40-es olajat vettem ma reggel (2016. 03.26) Flakon alján ez a dátum állt, ebben a formában: 11/05/12. Ez az olaj még felhasználható? Nem találtam pontos infót erről sehol.

Figyelt kérdés

#Castrol #Castrol motorolaj #Act Evo 10W40 motorolaj
2016. márc. 26. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Eredeti, bontatlan dobozból még nyugodtan használhatod. Az én általam használ olajmárka minden dobozára az van írva hogy 5 évig használható fel a gyártástól számítva. Ez ugyanúgy ott van a leggyengébb ásványi és a legjobb szintetikus olaj flakonján is, tehát ennyi idő alatt a ma kapható olajoknak, minőségtől függetlenül kutya bajuk sem lesz ennyi állás után sem. Egyébként ha fontos lenne erre (márminthogy megromlik az olaj) felhívni a figyelmet, akkor ráírnák a flakonra.
2016. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még pont jó lesz a kövi olajcseréig.
2016. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lupara ***** válasza:
69%
Két hete ugyanezt az olajat kértem a motoromba.Azt mondták van,csak más néven,Castrol Power1 lett az Actevo 4T elnevezése.10W/40-est vettem,a régivel azonos minősitési adatokkal,aranysárga literes flakonokban.Alján a dátum:10/03/15.Mivel ez egy új kiadás,szerintem 2015.03.10-én gyárthatták,kizárt a 2010.Az általad leirt időpontokból a 2012 lesz a gyártási év,most májusban lesz 4 éves az olajod.Szintetikus olajokra modanak öt évet,ez félszintetikus,belefér- használd el.
2016. márc. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Felhasználtam az olajat és azóta mentem 100 km-t, nem tapasztaltam hibát.

Az előző olajat kellett gyorsan lecserélnem (Webshop-ból rendelt akciós Repsol Moto Syntetico 10W40, Motor: Kawasaki ER5), mivel az olaj 200 km alatt "elégett", fekete lett és olyan állagú volt, mint a víz.

Havernak is ugyanezt öntöttük a motorjába, szerencsére abban volt viszkozitás mérő, neki 50 km után kigyulladt a sárga lámpa, nála is tiszta koksz volt az olaj, ezután néztem meg az enyémben is.

Ebből az olajból van még egy bontatlan 4L-es dobozom, ezen a linken nézhetitek meg:


[link]


Bár állítólag sok a hamis olaj és a flakonokból eredetieket használnak, de ha esetleg valaki mégis felfedez valami rendelleneset rajta, az kérem jelezze.

2016. márc. 28. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!