Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gépjármű eladást online is...

A gépjármű eladást online is be lehet jelenteni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 26. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Majdnem online.


"Gépjármű igazgatási ügyek

1. Gépjármű eladás bejelentése

Gépjármű tulajdonjogában bekövetkezett változást a jármű korábbi tulajdonosának (eladó) és az új

tulajdonosnak (vevő) is be kell jelentenie az okmányirodában.

• A korábbi tulajdonos a bejelentést megteheti a teljes bizonyító erejű magánokirat (vagy

közokirat) eredeti példányának benyújtásával vagy annak másolata postai vagy elektronikus úton

történő megküldésével a változástól számított 8 napon belül.

• A közlekedési igazgatási hatóság a 304/2009.(XII.22.) Korm. rendelete szerinti adattartalmú teljes

bizonyító erejű magánokirat, illetve annak másolata alapján a bejelentés tényét és időpontját a

nyilvántartásba 3 napon belül bejegyzi.

• A tulajdonjog-átruházás ténye és időpontja a járműnyilvántartásba nem jegyezhető be, ha a

bejelentés tárgyát képező járművön érvényes forgalmazási korlátozás szerepel a nyilvántartásban.

• Az új tulajdonos a bejelentést személyesen vagy meghatalmazott útján teheti meg a teljes bizonyító

erejű magánokirat (vagy közokirat) eredeti példányának benyújtásával és a jogszabályban

meghatározott egyéb feltételek teljesítésének igazolásával a változástól számított 15 napon belül.

Az okmányiroda a teljes bizonyító erejű magánokirat, vagy annak másolata alapján az eladás

bejelentésének tényét és időpontját a nyilvántartásban rögzíti. Ha a jármű új tulajdonosa bejelentési

kötelezettségét nem teljesíti, a járművet a hatóság hivatalból kivonja a forgalomból.

A gépjármű tulajdonjogában bekövetkezett változást bármelyik okmányirodában be lehet jelenteni.

Kiskorú járműtulajdonos esetén a törvényes képviselő vagy a törvényes képviselő által meghatalmazott

személy járhat el. "


[link]

2016. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Amit még érdemes tudni (GYIK és Ügyféltájékoztató)


Mi a következménye, ha nem jelentem be eladóként a jármű eladását?

Amennyiben az új tulajdonos (vevő) a bejelentési kötelezettségét elmulasztja, vagy nem teljesíti és az eladás bejelentése sem történt meg, a nyilvántartás szerinti tulajdonost (eladót) terheli a gépjárműadó fizetési kötelezettség, továbbá a járművel kapcsolatos egyéb (pl.: autópálya használati díj, parkolási díj, pótdíj, közigazgatási bírság kiszabására irányuló) eljárásokat az eladóval szemben fogják megindítani.


Hány napon belül kell bejelentenem a jármű eladásának tényét?

A jármű tulajdonjogában bekövetkezett változás bejelentését – a változástól számított nyolc napon belül – a tulajdonátruházó a tulajdonjog változásáról készült teljes bizonyító erejű magánokirat vagy annak másolata, postai vagy elektronikus úton történő megküldésével, illetve benyújtásával teljesíti.


Hol jelenthetem be a gépjármű eladásának tényét?

Bármelyik fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatalánál, kormányablakoknál, valamint a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalában vagy Ügyfélkapun keresztül. "


[link]

2016. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jobb szmeéylesen, sajna még nem tartunk ott mint nyugaton hogy mobil appon keresztül elhessen forgalomba helyezni, kivonni stb autókat.
2016. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Na akkor megint az első vagyok.


Tegnap elvitték az autómat, beszkenneltem az adásvételit, és az ügyfélkapun beküldtem. Pont 15 percembe tellett, mert egy halom dolgot be kellett írni egy adatlapba.

2016. márc. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ma én 5 perc alatt intéztem el az online bejelentést. Fejlődik a rendszer. :)
2019. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Lehet: [link]
2020. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nektek működött, nekem csak forog és hibaüzeneteket írkál ki 🥲

Ráadásul 2024-et írunk, úgy tűnik visszafelé haladunk.

Most munkából el kell majd lógjak valamikor és ki kell állnom a másfél óra sort, mert előre 2 hétre be van foglalva minden időpont is...

febr. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!