Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Március 26-án vettem egy...

Március 26-án vettem egy használt autót. Elállhatok a vételtől 24órán belül?

Figyelt kérdés
2016. márc. 27. 01:22
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Igen,ha nem a te aláírásod van az adás-vételin.Vagy ha a volt tulaj, a te aláírásod ellenére is megegyezik ebben veled.
2016. márc. 27. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Közös megeggyezéssel simán, bár tuti nem lesz egy baráti beszélgetés.
2016. márc. 27. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%

Ha kitöltöttetek egy adásvételi szerződést, akkor már nem. A helyszínen megtekintetted, az eladó tájékoztatott a hibákról, stbstb.

Én tegnap adtam el egy autót(remélem nem te vagy a vevő) szóban állapodtunk meg, ha kimegy a kapun, onnantól vissza ne jöjjön, mivel jelentősen alkudott az árból.

Ha mégis visszahozná, valószínű ráengedném a kutyám.

2016. márc. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha mégis visszahozná, valószínű ráengedném a kutyám."


Kiváló érvelés, a bíróság előtt is megállná a helyét.

2016. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"ha kimegy a kapun, onnantól vissza ne jöjjön, mivel jelentősen alkudott az árból. "


Ehhez is két ember kell. Egyik aki lealkudja másik, aki belemegy. Ha pofátlan összeget mondott minek adtad el neki? Hacsak nem sejted a lelked mélyén, hogy tényleg nem ér többet az autó. Nem egy autót adtam már el, aki pofátlan összeget próbált kialkudni gyorsan rájött, hogy nálam ez nem működik. Majd jön más aki megveszi annyiért és nem kell aggódni: mindig van akivel meg lehet egyezni.


Kérdésre válaszolva:


Csak akkor állhatsz el az adásvételtől, ha az eladó eltitkolt valamilyen rejtett meghibásodást, vagy tulajdonságot, ami miatt te (a vevő) megtévesztés címén követelheted vissza az eredeti állapot helyrealitását.

Elég hosszadalmas és kényes procedúra lesz.

2016. márc. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!