Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus Mk1 Kombi (2000-es...

Ford Focus Mk1 Kombi (2000-es évjárat) milyen hiba lehet?

Figyelt kérdés

Az autóban nem rég volt 4 gyertya, gyújtás elosztó csere Németországban(gépre volt kötve a kocsi). Az autót hazahoztam, és csak itthon vettem észre,hogy nem ég a jobb féklámpám. Ki cseréltem az izzót működött. Rá egy két napra fura dolgokat csinált az autó. Elsőnek nem mért a kilométer óra, majd 90 km/h gyorsítva egyszer csak felugrott és azóta jó. Másodszor folyamatosan ég a mind a három féklámpám plusz nem égnek hátul a helyzetjelző lámpák. Harmadjára Ha gyújtáson hagyom az autót, vagy nem kapcsolok lámpákat(helyzetjelzőre, tompítottra), akkor fékpedál nyomására felvillannak az első lámpák plusz még a műszerfal kivilágítása is.


Szerintem zárlat lehet, de nem tudom.

Természetesen elviszem szerelőhöz, de előtte meg kérdezem itt is, hogy esetleg történt-e már valakivel ilyen, és ő hogy csinálta meg?



2016. márc. 29. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Zárlat semmiképp. Nekünk hasonló, csak a lámpák nem vacakolnak, hanem a km-óra rendetlenkedik. Én jeladóra tippeltem, de nem volt időm még megnézni, de ha van fejlemény, érdekel. (focus 1.6 99-es évjárat) ABS-es az autód?
2016. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ugyanez a hibam volt (csak sedannal)

vegigjartam több marék szerelőt...semmi nem javult

hiba kijavitasa : akksi csere :)

2016. márc. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ezt a kilométer óra dolgot csak egyszer csinálta kb 5-10percig, de utána egyszerse produkálta még.

Igen ABS-es az autó. (1.4, 2000évj, ambiente)

2016. márc. 29. 22:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy produkálhatja ezt egy akkumulátor? :)
2016. márc. 29. 22:13
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Fogalmam sincs de nekem is ugy kezdődött a probléma hogy a km/h kimozdult 160ig ilyen 50es temponal es utana jöttek az alabbi gondok amiket felsoroltal.ra ket hetre kb akksi cseres lett es ezzel együtt minden problémám megoldodott :D fura

De azóta olvasgattam kutattam..olvasd ki a hibakodot es rá jössz mindenre :)

Az autoban van hibakod olvaso..nem kellenek műszerek és semmi egyéb.

Add rá a gyujtast..vedd le..add ra ujbol es most nyomd meg a km nullazo gombot folyamatosan kb fel percig..most indits ra :) elengedheted a gombot

kifogja irni a kis zold "monitor" hogy gage

kezd el nyomogatni ujra a gombot

1. gombnyomas muszerfalon led lámpák ellenőrzése

2. gombnyom..nemtom nem emlékszem

de a hibakodok kb 6-7-8 gombnyomas környékén található

Mutatja am a kis zold monitor

-digitalisan a km/h-t

- mérföld/h-t

-fordulatszámot

-külső illetve belso hőmérsékletet..viz es olaj hőmérsékletet es ugye a hibakodokat.Amiket megtalalsz az interneten.

Keress ra valahol hogy hanyadik gombnyomas a hibakod olvasas

forumokon talaltam ra de talan yutyubon is ratalalsz ford focus mk1 gage mode wagy test mode ;)

2016. márc. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha az akksi gyengül simán megkergitheti némelyik kocsi rendszerét, kb igy produkálhatja.
2016. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem szintén Focus kombi 2000-es 1.6-os benzinesem van.

Kisebb akkumulátor van benne, mint a foglalat szerint kellene, még nem volt kedvem újat venni.


Ugyan úgy szórakozik a sebességmutató (napi használatban van, kb heti 1-2x leesik menet közben fél percre, aztán magához tér), valamint többször kiégett a jobb hátsó féklámpa és a rendszámtábla világítás. Valamint az első kis fényszóró. Kiderült, hogy a biztosítékot kellett cserélni, a lámpák amiatt voltak. A sebességmutató szerintem az akksi miatt lehet, vagy a mérő kopott el talán, nem értek hozzá. De lényeg, hogy nekem is hasonlókat produkál és kisebb akksi van benne, ami már elég régi is. Tehát akksit cserélj szerintem.

2016. márc. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma lementem megnézni az autót. Ugyan azt produkálta mint eddig. Megnéztem az összes biztosítékot, szinte sértetlen. (kivéve egyet a csomagtér világítást kicseréltem működik na de mindegy nem ez a mondandóm)

Gondoltam, ha már belemerültem a szerelésbe megnézem azt a fránya jobb hátsó féklámpát, kiderült, hogy ha az égőt kiszedem megjavul az autó, csak hát nincs akkor jobb féklámpám. Már régóta akartam a bal hátsó féklámpát is cserélni, mert az el volt törve mikor vettem az autót, és valami szivaccsal van kitömve. Így most kettő féklámpát rendeltem. A hétvégén vagy jövőhéten kiderül, hogy ez volt-e a probléma. De addig is köszönöm a hozzászólásokat/segítségeket. :D

2016. márc. 30. 18:17
 9/10 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy kipróbáltam ezt a "hidden menu"-t. És két hiba kódot írt ki.

1. Dtc D123 (Invalid or missing data for Odometer)

2. Dtc D041 (Invalid or missing data for Vehicle Speed)


Gondolom ez az amikor egyszer csak megállt a kilométer órám, és nem számolta a megtett kilométert.

2016. márc. 30. 18:22
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát megoldódott a problémám. Egy hátsó lámpát kellett cserélni és már rendbe is jött az autó.
2016. ápr. 1. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!