Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A KRESZ-t hogyan gyakoroljam?

A KRESZ-t hogyan gyakoroljam?

Figyelt kérdés
Ha a szakoe.hu -n csinálgatom folyamatossan a teszteket akkor át fogok menni ? mert már nagyon kéne ez a vizsga...

2016. márc. 30. 00:51
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Nem biztos, neked kell tudni, mennyire tudod valójában a szabályokat.

A szakoe-n csupán mintakérdések vannak fönt, amelyekkel találkozhatsz ugyan a vizsgán, de az ott lévő kérdések csupán részét képezik az adatbázisnak.

A szakoe-n fönt lévő kérdésekre tudsz úgy felelni (magadnak), hogy nem csupán a helyes választ jelölöd be, hanem azt is tudod, hogy miért az a helyes?

A teljes adatbázis az edukresz-en található meg, bár ott ha jól tudom csak válaszok nélkül adja ki a kérdéseket, a válaszokért fizetni kell... viszont, ha ott meg tudod válaszolni a "miért"-eket, biztosan sikerül a vizsgád.

2016. márc. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem elég ha ott tesztelgetek?
2016. márc. 30. 01:08
 3/10 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a választ!
2016. márc. 30. 01:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Már full elfelejtettem majdnem mindent ami a könyvben volt mert a tanfolyamot régebben csinàltam ..már csak vizsgáznom kell
2016. márc. 30. 01:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Logikát ekresd mindig a kérdésekben, akkor már ha a válasz nem is ugrik be, elhet logikából kijön.
2016. márc. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Életem végéig gyalogolni fogok :'(
2016. márc. 30. 01:12
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Vedd elő a tankönyvet, abból tanulj, a tesztelés célja az ellenőrzés, de amint írtam, a teljes adatbázisnak csak a töredéke van fönt a szakoe-n.

Elég sokan buktak az utóbbi időkben, kik csak a szakoe tesztjeivel készültek a vizsgára, ilyen szempontból szigorodott az elméleti vizsga, de összességében nem nevezhető nehéznek, akim a szabályokkal tisztában van, gond nélkül átmegy még akkor is, ha az összes műszaki kérdést rontja. A 10 hibapont lehetőség nem kevés.

Nem a KRESZ vizsga miatt kell megtanulni a szabályokat, arra később lesz szükséged.

A KRESZ vizsgán egy teljes percig gondolkozhatsz, vannak válasz-lehetőségek, sok kérdésre logikával is ki lehet találni a helyes választ, de a gyakorlatban már nagyobb lesz a tét.

Ott egyszerűen tudni kell mi a helyes, nincsenek kérdések, és a gondolkodási idő is a pillanattól a néhány másodperces időintervallumig terjed csupán.

45-50 km/h-s sebességgel haladva kezelni a járművet, 6-7 különböző dologra egyszerre figyelve nincs idő a szabályokon gondolkozni, azt tudni kell, ráadásul már előre, folyamatosan az a kérdés, hogy előtted milyen szabályok érvényesek. Nem egyetlen szabály, az összes, ami ott érvényes - egyet hibázol, és vége a forgalmi vizsgának. Később pedig még komolyabb lesz a tét... tehát tanuld meg a szabályokat, s nem a KRESZ vizsga miatt, hanem a saját érdekedben.

2016. márc. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De mint mondtam a hogy a tanfolyamon régen voltam és már csak vizsgáznom kell az azt jelenti hogy a tankönyvet màr vissza kellett adnom ..:(
2016. márc. 30. 12:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Vannak könyvesboltok... de a te dolgod, hogyan tanulsz, vagy hogyan nem.


A régen egy relatív fogalom, viszont vannak határidők.

A tanfolyam elkezdésének dátumától számolva 9 hónapon belül KRESZ vizsgára kell jelentkezned, különben érvénytelenné válik az elvégzett tanfolyam, előröl kell kezdeni.

2016. márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
azt tudom..
2016. márc. 30. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!