Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyártanak még egyáltalán...

Gyártanak még egyáltalán manuális váltós autókat?

Figyelt kérdés
Vagy már csak automata váltósok vannak? Meg ugye vannak már olyan autók amiket szinte nem is kell vezetni mert simán mennek, megállnak stb. maguktól. Lassan már az 5 évesek is vezethetnek meg nem is kell jogosítvány olyan könnyű lesz vezetni. Titeket ez nem zavar?
2016. márc. 31. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem.
2016. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Engem zavar, de szerintem még mindig többségben vannak a manuális váltós autók Mo-n. Az automata veszélyes is lehet, mert fogja a 10 éves gyerek, és elhajt vele.
2016. márc. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt hozzá teszem, hogy amúgy nincs bajom az automata kocsikkal, akinek az kell, használja. Én maradok a manuálisnál egy ideig. Majd ha megunom, veszek automatát.
2016. márc. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Tomcatters ***** válasza:
100%
Hál istennek még csinálnak manualis valtos autókat... nem szeretem az automatát.. számomra elveszi a vezetés élmenyét (elvenné)
2016. márc. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Én örülök az automatának, a sávtartónak meg a többi hasznos kis extrának. Majd ha évi 40-50 ezer kilométert kell levezetned, te is máshogy látod a dolgokat. A vezetés az emberek 99%-ának arról szól, hogy minél kényelmesebben, gyorsabban eljusson A-ból B-be, amikor akar, miért baj ha ezt lassan olyan egyszerű kivitelezni, mint bekapcsolni 2 percre a mikrót és visszamenni a meleg kajáért?
2016. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem baj, csak azt sajnálom, hogy mi még megdolgoztunk a jogsiért, örültünk amikor átmentünk a vizsgán, 20 év múlva meg már kb csak megveszik a szülők a 13 éves gyerekeknek az autót mint az iPhone-t és mennek amerre akarnak, mert gyakorlatilag csak a kreszt kell tudniuk, meg pár kütyüt az autón.
2016. márc. 31. 19:49
 7/15 anonim ***** válasza:

"Meg ugye vannak már olyan autók amiket szinte nem is kell vezetni mert simán mennek, megállnak stb. maguktól. "


Ezeket már nem gyártják kéziváltóval kérésre sem. Például az új E-klass Mercibe is már alap az automata és nem lehet kézit kérni. Ez az irány, lassan az alsóbb kategóriákba is ez lesz. De egyenlőre azért még lehet kapni kéziváltós autókat bőven, csak egy példát mondok: például 530-as dízel BMW, ami azért egy nagyon komoly autó, jelenleg is kéziváltós alapból, így adják újonnan ha nem kérsz bele automatát.

2016. márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Tomcatters ***** válasza:
49%
Nálam nem.. en napi 100-120 km vezetek hetente 5-6× :D Nem cserélném le automatára ,lehet majd 60 évesen :) most igy 30 evesen tökéletes a manuális meg vagy 15-20 évig :)
2016. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
7es rossz példákat hoztál, e mercibe van kéziváltó az alap dízelbe és benzinbe biztosan, ellenben 530d már nincs kézivel, ha jól emlékszem talán 525se, 520ba még van.
2016. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9es

Rosszul emlékszel.

530d van bőven kézivel.

Az enyém is az.

2016. márc. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!