Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azért itt teszem fel a kérdést...

Azért itt teszem fel a kérdést, mert itt vannak gondolom autókhoz nagyon értők akik tudják mit csinál egy szerelő?

Figyelt kérdés

Szóval én műszaki beállítottságú vagyok, de az autókról annyit tudok, hogy beleülök és elvisz a-ból b-be :)

Illetve tudok kereket cserélni, meg ékszíjat...

Szóval 30 éves vagyok, nincs semmi szakmám de szeretnék, most örökségből hozzájutottam 1millióhoz amit úgy vagyok vele az lenne a legjobb befektetés, ha tanulnék valamit. Itt dunaujvárosban az egyetlen értelmes dolog ami kicsit érdekel az az autószerelő tanfolyam, szóval szerintetek egy laikus egy ilyen másfél-2 éves heti 2 alkalmas tanfolyamon megtanulhatja úgy ezt a szakmát, hogy utána el is tudjon vele helyezkedni?


Hozzáteszem nincsenek már vágyálmaim, hogy ezzel gazdagodnék meg, nekem az is jó ha valami isten háta mögötti sufniban helyezkedek el :) csak ne gyár legyen, mert abból már elég...



2016. ápr. 1. 11:34
 1/9 TheCruve ***** válasza:
39%

Én is most kezdem el szeptemberben, második szakmám lesz.

Fő állás mellett délutáni tanfolyam, heti 3 alkalom, 2 évig.

Szerencsémre nekem ingyen lesz.

Úgy gondolom az alapokat meg lehet tanulni, vagy picit többet...

Utána lesz róla papírod, könnyebben felvesznek és egy jó szaki mellett már ki tudod tanulni szép lassan :)

2016. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Jó alapötlet, egy nehézsége van, a korod. Nehéz eladni magad 30 éves pályakezdőként. De hajrá, ha becsülettel kitanulod az alapokat és alázattal állsz a munkához szerintem lesz állásod
2016. ápr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A koromon sokat segít a megjelenésem általában :)
2016. ápr. 1. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Remélhetőleg a szaktudásodat illetően nem leszel ilyen mértékben nagyképű;)
2016. ápr. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel akkor mért ne, tannulás még sose ártott senkinek. :)
2016. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beviz Elek ***** válasza:
0%

Én tanfolyam, szaktudás nélkül kezdtem az enyémet bütykölni, csak néha kértem segítséget apámtól.

Rengeteg csavart beletörtem, rengeteget fúrtam mire kiszedtem, volt mikor több kárt okoztam mint hasznot. Pl hátsó kipuffdob cserénél addig feszegettem a csavart míg a cső többi részét is megroppantottam így vehettem középső dobot is. Ma már leflexelném a 15 éves csavart és raknám be az újat.


Szóval megtanítanak egy csomó hasznos dologra, kell mellé egy rakás tapasztalat és kell hozzá logika (a hibátlan összerakáshoz és a hiba megtalálásához is).


Ne haragudj hogy ezt mondom, de szerintem fölösleges belevágnod, érdekelnek a műszaki dolgok de annyira nem foglalkoztat téged hogy ebből élj, így pedig maximum egy átlagos/átlag alatti futóműalkatrész cserélő lehetsz. Ha annyira érdekelne a dolog, szívesen csinálnád, akkor a saját kocsidat már atomjaira szedted volna.

2016. ápr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Rendkívül sokféle autó van manapság, amelyek rendkívül bonyolultak. A régi szakik is akik egész életükben tanultak, nem tudnak megtanulni minden modellt, csak néhányat. Nemhiába vannak olyan szerelők, akik csak Merci szakértők, mások BMW szakértők, stb.

A lényeg, hogy sokan nem is gondolnák, hogy mekkora tudás kell az autószereléshez, feltéve ha jól akarod csinálni. Persze sok a kókler aki csak felületesen szerel, és nem is igazán ért az egészhez, de aki rendesen odateszi magát az nagyon sok mindent kell tudjon, hallásból meg kell mondja hogy egy autónak mi a baja, ki kell e cserélni az alkatrészt. Felelősség is. Tehát ha 0 a tudásod akkor nagyon nehéz elindulni, vagy max ilyen olajcseréket és egyszerű dolgokat vállalsz.

2016. ápr. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

utolsoval egyetertek, tenyleg nagyon sokfele auto van, es az ujak a maguk kulonbozo elektronikajaval mar teljesen egyediek


en pl. kulfoldon elek, itt kulon szerviz van fek/futomu, ez altalaban a gumissal van egy helyen

kulon ahol csak olajcseret csinalnak, de ok mashoz nem is ertenek, aztan van olyan hely ahol csak valtot szervizelnek, es aztan van sok olyan hely amik tipusra szakosodtak BMW, MB, VW vagy japcsi kocsik.

+ vannak meg a kereskedesek, amiknel van a markaszerviz. ES meg ott sem ert mindenki mindenhez!!

A kocsimon vezermulancot kellett cserelni, garancias volt a kocsi, a markaszerviz ingyen csinalta, de mondtak, hogy csak keddig/szerdai napon vihetem, mert akkor dolgozik az a technikus aki a motort szet tudja ugy szedni...Vagyis markaszervizen belul is van aki csak futomuvezik, van aki olajat es egyeb folyadekot cserel es van aki hengerfejet...


ehhez kepest az egyik baratom mikor ide kijott ugy, hogy tizenhuszon eve otthon elvegezte az autoszerelo sulit, ket kezzel kapkodtak erte a szervizek, mert ok meg olyan embert nem lattak (itt kint) aki az auton mindent meg tud szerelni! Sot, hobbibol meg a karosszeria elemek javitasat is megtanulta, es meg fenyezni is tudott!!


DE! Ez meg akkor volt, mikor nem volt ennyi elektromos kutyu meg szamitogeppel vezerelt ize a kocsikban. Ma is barmikor lecserel egy valtot, vagy egy komplett motorcsere egy oregebb kocsiban (70-estol kb. 2007 evjaratig), de az elektronikai resz, foleg az uj kocsikon mar rajta is kifog neha :( Mondjuk o mar nem csinalja ezt, csak hobbi szinten meg haveroknak. Megunta hogy olajos a keze es elvegzett vmi szamitogepes sulit es most gore egy IT cegnek. De neha vesz egy roncsot, felpofozza es jo penzert tovabb adja. De csakis regebbi tipusokat, amik szamara egyszeruek.


Ezt csak azert irtam, hgoy lasd tenyleg nagyon komplex a szakma es ha csak ilyen langyon-viz hozzaallasod van a dologhoz, akkor nem biztos hogy jo szakember lesz beloled, es akkor meg minek csinalni ha nem tudod jol csinalni, nem igaz?


persze ha erdekel hajra, engem is erdekel, lany letemre, a termosztatot is egyedul csereltem a kocsimban, szoval megertem a lelkesedest, de lelkesedes nem eleg, elhivatottsag kell es nagyon nagy szorgalom!

2016. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
30 évesen gyári munkásként a havi 80ezremmel már rég túl vagyok azon, hogy elhivatottság, vagy jó szakember szeretnék lenni... pusztán egy kicsit ki szeretnék mozdulni a multicégek rabszolga telepeiről és ha minimálisan is de érteni valamihez és esetleg nem utolsó sorban némileg többet keresni, még ha több munkával is...
2016. ápr. 2. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!