Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen újabb autóban nincs...

Milyen újabb autóban nincs fedélzeti komputer?

Figyelt kérdés

Félek ettől a fedélzeti komputertől, de régebbi autót nem szeretnék vásárolni mert casco-t "akarok" kötni :)


Tehát ilyen max. 9 éves autóra gondolok. Viszont sokat használnám hosszabb távokra autópályán, akár Németországba is, ahol ügye nagyon szeretem kihasználni a út adottságát tehát nem 130 km/h-val szoktam menni.

Legalábbis anno amikor Fiat Cromám volt. Sajna szétrohadt és az életem is úgy alakult, hogy nem kellett sokat mennem ezért vettem egy régi Swiftet, megtetszett a egyszerűsége.


Viszont most változott a helyzet Szuzának kell egy társ ami fiatal és energikus.


Milyen autót vásárolnátok a helyembe ??


2016. ápr. 1. 13:53
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Gondoltam a 1.6-os régi Swiftre, de este is vezetnem kéne és mint Suzukisok tudjuk, hogy nem a legjobb ha a szemünkbe világítanak, mert fárasztó egy idő után.
2016. ápr. 1. 13:55
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Én sem vagyok oda a fedélzeti computer-ért.

Nem véletlenül, néhány éve egy menet közbeni meghibásodás majdnem az életembe került.

Az általad említett korosztályú autókban, sajnos ma már nehéz olyat találni, amiben nincs computer.

Talán, csak a nagyon fapadosokban, és, esetleg az új LADA-ban.

Az egyéb márkák esetén még tippem sincs, mert már a legkisebbeket is indokolatlanul tele elektronikázzák.


Belegondolni is rémálom, mi lesz majd akkor, ha elterjednek az önvezető autók...

2016. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Elmeséled, hogy mi történt veled azon a bizonyos napon amikor meghibásodott a komputered ?


Ladára én is gondoltam, de ez kicsit gyengus.

2016. ápr. 1. 14:56
 4/17 anonim ***** válasza:

Most fedélzeti komputer alatt az információs rendszert érted, ami egy kis kijelzőn mindenféle adatról pl fogyasztás, keréknyomás, stb. tájékoztat, vagy magát az elektronikus motorvezérlést?

Mert tisztán mechanikus vezérlésű, karburátoros motort, mint pl annó a Ladák voltak, nem nagyon fogsz találni. (Hozzáteszem a Lada Vesta is ECU által vezérelt.)

2016. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Félek ettől a fedélzeti komputertől"


Kicsit kifejtenéd ezt bővebben, hogy mi is a probléma vele?

2016. ápr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nos, tegnap beszéltem egy szerelővel mert Szuzához kellett alkatrész. Aztán mondtam neki, hogy vennék egy új Opel Astrát vagy valami vadi zsír új járgányt, esetleg egy "alig használt hölgy tulajdonostól egy nemdohányzót" kérdeztem tőle, alap dolgokat, na jó bevallom nem alap de esetleg szükségszerű dolgokról volt szó pl. váltócsere. Nos, itt meg is akadt a történet említette, hogy lehet letiltja a fedélzeti komputer. Kérdem, hogy az mi? Mondja, hogy ne akarjam megtudni mert csak nyűg. Gondoltam azért mondja mert ő nem tudja megcsinálni a ilyen csoda autókat, nos igazam lett, szakszervizbe több tízezerért talán egy termoszt kicserélnek, mint ismerősömtől megtudtam.


Egy szó mint száz, a régi autókhoz vagyok szokva, de casco-t is szeretnék rá kötni. Megkérdeztem ismerőst aki ezzel foglalkozik, és 10 éves korig lehet csak kötni casco-t autókra.

2016. ápr. 1. 17:41
 7/17 anonim ***** válasza:
Motorvezérlő elektronika már réges -rég mindben van, mert az injektor és a környezetvédelem megköveteli a pontos vezérlést. Az hogy az utastérben van e nagy kijelző az más kérdés. Olcsóbb alapabb modellekben nincs. Esetleg egysoros kis szám amit váltogathatsz,de az nem zavaró.
2016. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

Nem tiszta itt a dolog.

Tehát a fedélzeti computer az a kis kijelző, ami írja a fogyasztást, kilómétert, meg hasonlókat. Semmit nem tilt le, semminek semmi köze az egészhez.

Amire a szerelőd gondolt, az az ECU. Hiszed vagy sem, ilyen már a 10 éves Suzukiban is van. Az elektronika vezérli csendesen a dolgokat. De nem mindegyik olyan, hogy hiba esetén egyből letilt.

2016. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Letiltani csak az alapján tud ami elektromos alkatrész és a can-busz (vagy más) hálózatra van kötve és valami problémát érzékel.

Hozzáteszem a letiltás sem szivatásból van, hanem azért, hogy még nagyobb kár ne keletkezzen az autóban. Ahhoz elég komoly problémának kell lennie, hogy eleve a motort se engedje beindítani. Általában kisebb "üzemzavarokkor" egy kis ikonnal jelez neked a gép hogy valami nem oké. Nagyobb problémánál esetleg a fordulatszámot korlátozza el 3000 körül.

Nem kell tőle félni, ez a te érdekedben van, nem csak úgy kitolásból.


"Aztán mondtam neki, hogy vennék egy új Opel Astrát..."

A K Astrával nagyon jól jársz, jó autó, csak ajánlani tudom. Annak ellenére, hogy rengeteg elektronika van benne még az alap felszereltségűben is. De nem kell tőle félni, jó eséllyel évekig nem fogsz találkozni vele. :)


A váltócsere nem olcsó, de hála istennek a legtöbb autón azért a váltó nem egy kopó alkatrész, amit évente kell cserélni. Egy új váltó milliós tétel, ha szükség lenne rá, érdemes bontottat keresni, ami nagyságrenddel olcsóbb.


A termosztát a mai autók legtöbbjében is ugyan olyan mechanikus, mint a régiekben. A cseréje néhány ezertől néhány tízezer forintig terjed általában.

2016. ápr. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy érthetően elmagyarázzátok nekem ezt :)


Ha tönkremegy a komputer akkor mi van? Mert ügye tönkremehet és lehet butaságokat fog írni és azért nem engedi beindítani a járgányt.

2016. ápr. 1. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!