Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha visszacseréltetem olajosra...

Ha visszacseréltetem olajosra a most betett gázos lengéscsillapítót halkabb lehet a kocsim hátulja?

Figyelt kérdés
Egy hónapja cserélték kb., de szerintem az én kocsimba nem való, eredetileg is olajos volt benne. Kis női autó. Amióta cserélték, minden buckán, akármin szabályosan pattog a kocsi és olyan hang jön hátulról, mintha zörögnének a kocsiban az alkatrészek. Sima útfelületen jól fut, akkor nem hallom ezt az idegtépő menetzajt.

2016. ápr. 5. 11:42
 1/5 joco5582 ***** válasza:

Ismerős az érzés, de nem a gázos vagy olajos csillapítás miatt van. Egyszerűen a csillapítása más két lengéscsillapítónak. Érdekes, hogy nekem is a gázos volt keményebb.

Szerintem érdemesebb lenne felújíttatni egy garanciát is adó műhellyel a régit, akkor a megszokott lenne. A zaj mondjuk mástól is lehet, pl. a teleszkóp csere közben kicseréltek néhány szilentet is. A kemény szilentek szintén ilyet csinálnak.

2016. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hát sajnos a régi nincs már meg...gyári toyota olajos csillaptót veszek bele...attól szerintem sokat fog javulni a helyzet, legalábbis remélem. az első hátsó szilenteket cserélték, de az elől van. ez egy kis yaris, az autószerelő szerint egy nagy skodába való lengéscsillapÍtót tettek bele
2016. ápr. 5. 13:03
 3/5 A kérdező kommentje:
pedig egy jóhírű futóműveshez vittem
2016. ápr. 5. 13:05
 4/5 joco5582 ***** válasza:

Nem tudom mit lehetne erre mondani. Nehéz jó szerelőt találni. Magam részéről az utóbbi években már csak Bosch márkafüggetlen szervizbe járok. Márkaszervízben csak rossz tapasztalataim voltak. Sarki ilyen olyan szerelőknél meg nagy a szórás. Volt hogy olcsón jól megjavítottak dolgokat, de többször csak az időmet és pénzemet pazarolták.

Végül is van egy listám ki mire alkalmas. Pl. karosszéria műanyag javítás, olcsón és jól javítható "kis" magánszerelőknél. Elektronikai problémákhoz, beállításhoz csak is diagnosztikai központ. Minden egyéb karbantartás és javítás Bosch.

Remélem segít

2016. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ki az a futómőves?
2016. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!