Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyors tanácsot kérnék Fiat...

Zombienyul kérdése:

Gyors tanácsot kérnék Fiat Punto 1.1 -es autóval kapcsolatban Szerintetek indokolt a motor csere?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Anyának van egy Fiat Puntója 1.1-es motorral ha jól tudom 97-es évjárat. Most leszakadt a kipufogója (elöregedett a gumi) és a motornál is feltűnt egy kis olajfolyás, ez biztos, hogy a tomítés miatt volt. Most az egyik henger nem ment, a szerelő azt mondta anyának, hogy nagy baj van az autó motorjával és szerinte érdemesebb lenne cserélni. Sok a fogyasztása, eszi az olajat.


Van egy Puntós ismerősöm akinek 4 éve van a tulajdonában ugyanez a széria és ő azt mondta az övé is csipegeti az olajat és sok mindenkitől hallotta, tehát punto betegségnek tudják be. A fogyasztásával eddig nem volt baj, így szerintem ez legutóbb azért nőtt meg mert az egyik henger nem ment, így csúnyán kifejezve ott pocsékba ment a benzin mivel az nem robbantotta be vagy hogy is mondják ezt.


NEM vagyok autó szerelő és nem is értek hozzá és mindezek tetejében lány vagyok, de érdekeltek az autók régebben is és az exem autó szerelő volt és sok mindent megfigyeltem nála, persze ettől még lókukit sem értek hozzá. DE. A punto jól megy, hamar gyorsul, szépen húz, alapjárata csöndes, nem zörög, kattog semmi, nem füstöl még beindításkor sem lök füstöt! Szerintem ez a motorcsere nem indokolt! Nem akarom, hogy most anyámat megvágják vagy 150-nel.. mikor most az össz javítása 35.000 szerelési költséggel. Leírtak alapján mit gondoltok? Tényleg kuka lenne a motor? Napi használatban van.


2016. ápr. 9. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Minimális olaj ha fogy az nem akkora hatalmas baj. A fogyasztást emg ti is tudjátok mennyi, mondhat bármit a szerelö, ti tankoljátok.


Szerintem inkább lehúzás akar ez lenni.

2016. ápr. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szántóvető ***** válasza:
ja szerintem is.az olajat mennyire eszi,hány Km-enként kell utántölteni?
2016. ápr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nem menő hengert orvosolni meg általában vagy egy gyertyacseréből vagy egy gyújtás generálból ll, de ezek is megállnak 10-20 ezerből.
2016. ápr. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
áll*
2016. ápr. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 jos80 válasza:
Tobb szemponto vegyel: hany 100000 km van az autoba, a kompresszio mennyire jo?? ( nincsenek e torott gyuruk tulkopot alkatreszek stb..) ha ezek hianyat kizarhatjuk akkor csak javitas ha viszont 500000+ km van benne , kompresszio semmi,olajnyomas gyenge stb akkor veddd fontolora minthogy todozni foldozni inkabb egy uj motor ami leg 2-300000 nincs nagy gond!
2016. ápr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Olyan sokat járt vele, amíg nem ment az egyik henger? Ilyenkor legfeljebb az első szervizig szabad elkínlódni.


Nekem is volt már trafóhiba, kétszer is (két trafó van benne összesen). De én csak a vásárlás helyéig mentem vele, ott rögtön kicseréltem. Először csak rádugtam, otthon fejeztem be rendesen, rögzítés ilyesmi.


Olajfogyasztás más kérdés, konkretizálni kellene, hogy valóban sok-e? Nekem szerencsém van vele ilyen szempontból. Viszont időnként fémes kopogó hangja van, főleg alapjáraton, ez nem tudom, mitől van.


Érdekes, hogy ha országúton "kiégetem", akkor egy ideig ismét szép hangja van. Városi használatnál később megint előjön.

2016. ápr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Főleg alapjáraton --->> csak alapjáraton hallani.
2016. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elnézést most gyorsan telefonról írok 170 000 km van az autóban. Sajnos fogalmam sincs mikor mehetetett ki a henger mivel az autó anyáé ő használja neki kellene ismernie a normál alapjaratot nekem az tűnt fel hogy szörnyű benzin szaga van, így lett a tippem a henger csere vagy csak gyertya tisztítás végül csere lesz. Nem élünk együtt így nagyon sok dolgot nem tudok az autóról. Ami kiderult hogy az olaj szivárgás egy tömítés hiba miatt van. A tulfogyasztas pedig szerintem tuti a henger hibája, kitudja mióta nem megy szerencsetlen autóban... A motor csere viszont túlzás mert húz csendes és nem füstöl. Örülök hogy többségben egyetertetek, kár hogy annyira nem értek hozzá, ideje lenne autó szerelonek tanulnom :)
2016. ápr. 10. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!