Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vásároltam egy autót. Az...

Vásároltam egy autót. Az üzemben tartó adta el nekem, de a testvére a tulajdonos. Nekem, mint vevő okozhat ez gondot? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Elmèletileg a testvère a tulajdonos. A testvèrèvel kèszìtettek egy adásvètelit amiből egy másolatot megkaptam, mondván, hogy ez kelleni fog az átiratáshoz. Rendben lesz ez ìgy? Okozhat nekem ez gondot? Ugye nem csuknak le, vagy bármi??

#autó #vásárlás #probléma #gond #tulajdonos #kocsi #Üzemben tartó #Adás vètel
2016. ápr. 12. 02:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha rendben aláírással stb akkor ok.
2016. ápr. 12. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Kaptam egy adásvètelit amin a testvère eladja neki, valamint megvan a saját adásvètelim is. Ő nem íratta át a nevère, mert ki akarta kerülni a fizetèst, ìgy csak pár nappal az eladás után ìrtál egy adásvètelit. Ìgy nem lesz gond? Nagyon aggódom.
2016. ápr. 12. 05:02
 3/21 anonim ***** válasza:

Tulajdont csak a tulajdonostól vehetsz, üzembentartótól nem!

Ha az adás-vételin a tulajdonos szerepel eladóként, és te vevőként, akkor OK. -egyébként nem!

Ezt a részt nem tudom értelmezni: ".. ìgy csak pár nappal az eladás után ìrtál egy adásvètelit."

Ja, és a törzskönyvet is meg kell kapnod a tulajtól!

2016. ápr. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Koplárovics Béci ***** válasza:
36%
Én úgy tudom, hogy nem fogják így elfogadni. Az eddigi üzembentató tesónak át kellene iratnia, utána neked is. Ha így viszed, szerintem dupla illeték lesz, vagy el sem fogják fogadni. Az eredeti tulaj és közted kellene adásvételit írni, az lenne a legtisztább.
2016. ápr. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Először is az okmányirodában az eredeti adásvételire van szükség, másolatot nem fogadnak el. Miért nem rögtön a tulajdonossal írtatok adásvételit, törzskönyvet megkaptad?

Másodszor: ha bejegyzett üzembentartó volt aki eladta, akkor is a tulajdonostól kell az adásvételi a nevedre, meg kell kapnod a törzskönyvet, és még ezek mellé egy nyilatkozatot az üzembentartó visszavonásáról.

2016. ápr. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Te konkrétan nem vásároltál autót, azt ugyanis csak a tulajdonostól teheted meg. Az autó tulajdonosa a te esetedben Gipsz Jakab, miközben te Gipsz Bélától vetted meg. Ez így bukta.


Mellesleg nem árt tudni, hogy adásvételiből négy plédány kell, kettő neked, kettő az eladónak. Egyet elvesznek az ocsmányirodában, egy marad nálad.

2016. ápr. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 veterán vas ***** válasza:
100%

Képzeld el magadat az okmányirodában, ahogy közlöd az ügyintézővel:

"Csókolom, vettem egy autót de nem a tulajdonosától....."


Szerinted van innen folytatás? :(

2016. ápr. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ha nem jelentették le a tulajdonosváltást, az okmányiroda rendszerében még ő fog látszódni és nem fogják átírni.


Jármű eladás és vétel jelentési kötelezettséggel jár, sőt biztosítást is kell kötni. Ezt nem tudják kihagyni, hiába akarnak spórolni rajta.

2016. ápr. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók elmondták a lényeget. Én csak egyet kérdeznék: Mi akadálya volt, hogy nem a valódi tulajdonostól közvetlenül te vetted az autót? Miért kellett az üzembentartó testvért közbeiktatni, ha ő amúgy sem akart fölöslegesen illetéket fizetni?


Az én gyanúm: az autó lopott, vagy más komolyabb jogi zűr van vele. És ebbe keveredtél bele most. Gratulálok!

Eredetvizsgálat egyébként volt? Mert ez is kötelező kelléke az adásvételnek... Ha igen, te ott voltál, te intézted, vagy csak hoztak egy papírt valahonnan?

2016. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Eredet vizsgát èn csináltatnom, minden rendben van a kocsival. A gépjármű tulajdonosa eladta az autót a személynek akitől vettem èn. De nem íratta mèg át, mert tovább adta nekem. A tulaj odaadta az adásvételit amit ők kötöttek. A tulaj külföldön tartózkodik, ezèrt lett ìgy megoldva. Ìgy sem lesz jó?
2016. ápr. 12. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!