Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Yamaha Neos robogómat hogyan...

Yamaha Neos robogómat hogyan tudnám kitisztítani?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt azt, hogy ilyenkor tavasszal mindig egy srác csinálta meg, leeresztette (valahogy) belőle a pangó üzemanyagot, egy-két dolgot megnézett rajta és visszahozta, üzemkészen. Most viszont nem elérhető és ha nem túl bonyolult, megcsinálnám most én ezt a feladatot. Köszi.

#üzemanyag #Yamaha #robogó #tavaszi tisztítás
2016. ápr. 16. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Picit túlmisztifikáljátok ezt a tavaszi karbantartást!

Én ősszel betolom a fűnyírót a kamrába, majd 5 hónappal később előveszem. Megtöltöm üzemanyaggal, ellenőrzöm az olajat, légszűrőt, majd beindítom és használom egész nyáron.


Működik a motor, vagy van valami baja? Ami nem rossz, azt nem kell megjavítani.

2016. ápr. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem karbantartásról beszéltem. A benne egész télen lötyögő, maradék kis benzint kieresztette a pasi, jó dögletes bűzt árasztott az a szmötyi. Az aksiról meg még nem is gondolkodom - egész télen állt és nem volt időszakonként feltöltve. Pedig régebben legalább ezt megcsináltam a tél folyamán, többször is. Ilyenkor hiába próbálom/nám berúgni, az a kis kitisztítás mindenképpen kell, anélkül nem megy. Nincs itt semmi túlmisztifikálva. Profibb motorosok biztos ezt egy nagy nullának tartanák, nem is karbantartásnak.
2016. ápr. 16. 09:00
 3/7 A kérdező kommentje:
És a kérdés továbbra is az: hogyan kell a Yamaha Neosból leengedni a benne lötyögő benzint? És utána kell-e még valamit csinálni vele, mielőtt friss üzemanyagot öntenék bele?
2016. ápr. 16. 09:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Te tudod.
2016. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zzzoli ***** válasza:
32%

Egyébként a megfelelően tiszta benzinnek nem lesz semmi baja egy tél alatt, még akkor sem ha be van keverve.

De ha mégis idegesít, tankolj rá frisset.

Leengedni úgy kell egyébként hogy vagy kitekered a benzincsapot a tartályból, a megfelelő idomok eltávolítása után, vagy ha ezt nem akarod, akkor lehúzod a benzincsövet a karbiról, lehúzod a vákuumcsövet is, a benzincső végét egy edénybe lógatod, a vákuumcsövet meg szájjal megszívod, majd elszorítod hogy benne maradjon a vákuum és nyitva tartsa a benyacsapot, amíg le nem csorog.

2016. ápr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké, kösz, megpróbálom.
2016. ápr. 16. 18:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Kitakarítod, leporolod aztán mehet. Max ellenőriztesd a fékeket olyannal aki ért hozzá.
2016. ápr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!