Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha veszek egy 89es évjáratú...

Ha veszek egy 89es évjáratú régi autót jóval 100ezer forint alatt, aminek a hibáiról tudok, (persze próba kör után) ha esetleg haza fele le robban még mielőtt átiratnám, tudok az eladónál reklamálni kártérítést kérni? Illetve vissza kérni az árát?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 17. 11:56
 1/6 szántóvető ***** válasza:
73%
reklamálni tudsz,az árát is visszakérheted.csak nem fogják visszaadni.mégis mit vársz pár tízezer Ft-ért?
2016. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tudsz a hibáiról, akkor nem reklamálhatsz, ez független a vételártól.

Ha az eladó esküdözik, hogy 2 hete lett cserélve 200 alkatrész és az autó tökéletes állapotú, majd mégis lerohad, akkor a szerviztől lehet kérni állapotfelmérést, ahol írásba adhatják, milyen is volt az eredeti állapot. Onnan ki lehet indulni, persze legtöbbször bírósági segítséggel.

2016. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát ha így történik, akkor úgy jártam, mert gondolom a bírósági pereskedés sem éri meg.
2016. ápr. 17. 12:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd, normálisabb autókhoz van hogy 1db alkatrész drágább, mint a kérdésben szereplő autó összesen. Az én bringás is drágább, mint a kérdésben szereplő autó. Nemrég csináltam egy polcot a műhelybe, csak a vasanyagért fizettem 30 000-ret, ami csak pár szál szögacél.. :D Sőt a haverom nemrég vett NIke AirMax-et 50 000-ért :D Most mit vársz? Normálisan működő autót 100 000 alatt?


Ha nem akarsz ilyennel szívni, akkor miért nem nézel egy vélhetően normális autót, igaz ennek többszöröséért?

Lehet az én látásmódommal van a gond, de a jogi út akkor segítség, ha tényleg megtévesztenek, átvernek stb.. Amikor te magad veret át azzal, hogy megveszel egy 100 000 alatti autót annak reményében, hogy az jó lesz...


Amúgy ha beleírjátok az adásvételibe, hogy téged az autó minden hibájáról tájékoztattak és jogi útra tereled, szerinted a szakértő mit fog mondani, egy 30 éves filléres autóról? :D

2016. ápr. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak enmb izonyitod hogy oylan hiba volt amiröl a tulaj tudhatott, akkor totál mindegy a dolog.
2016. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Jóval 100 000 alatt egy autótól csak annyit lehet elvárni, hogy képes álló helyben egy darabban maradni, és nem minden elem van átrohadva, csak a fele...

Minden más már bónusz.

Mire abból autó lesz, 3-400 000-t ráköltesz.

2016. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!