Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelt vagy benzinest? Ki...

Dízelt vagy benzinest? Ki melyik mellett voksol?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kisebb veszekedés nálunk erről.Pontosabban apukám és a párom között,hogy melyik a jobb.

Párom megrögzött dízel szakértő és önjelölt zseni az autók körében.

Engem is érdekelne,hogy az itt lévők közül ki melyikre voksolna.Esetleg érvekkel is alátámaszthatjátok.


2016. ápr. 18. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Nekem mindig benzinesem volt, most is mindkettő kocsim benzines, mindig azt preferáltam. Igaz, dízelem nem volt, de vezettem már olyat is. Nekem a benzines élvezhetőbb. Többet pörög, szebb hangja van egy jó benzines motornak, nem kormol.


Ennek ellenére a dízelnek is vannak előnyei, nagyobb hatásfok, nagyobb nyomaték, kisebb fogyasztás, így szerintem kicsit az a helyzet, hogy aki szeret, élvez vezetni, annak a benzines az etalon, aki meg szeret spórolni, nem igazán érdekli a vezetés, annak a dízel talán jobb. Ez persze általánosítás, van szörnyű benzines és dízel, meg nagyon jó is mindkettőből. :)

2016. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Régebben én is eléggé pártoltam a benzineseket, de aztán majdnem 700 ezer km után oda jutottam, hogy hülyeség a benzines. A dízel autók sokkal jobbak: takarékosak és alacsony fordulaton is nagyon erősek, ami számomra a vezetési élményt tekintve nagyon fontos. Ugye a benzin fanok legnagyobb érve mindig az, hogy a dízelre sokat kell költeni, ez így is van, csakhogy a dízel sem romlik el olyan gyakran mint ahogy mondják. Meg akkor lenne korrekt az összehasonlítás ha a benzines soha nem romlana el. Márpedig elromlik, ráadásul volt olyan, hogy alig tudtuk megcsinálni, pedig a legjobb szerelőkhöz vittük.
2016. ápr. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%
Nekem van dizeles és benzines is.Nem véletlenül.Rövidebb távokra mindig a benzinest használom.Gyorsabban melegszik.Sok érv van mind a kettő mellett.Kár erról vitatkozni.Egy jó szívó benzinesnek nincs párja de egy megbízható dizelnek sem!
2016. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyik mellett sem lehet konkrétan megálln és azt mondani hogy jobb. Inkább felhasználástól függ, hogy melyiket érdemesebb vásárolni.
2016. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Benzines valo az autoba. A dizel karakterisztikája az inkább teherautohoz való, igy gyakorlatilag megerőszakolják amikor egy személyautoba teszik és egy jó benzinesnél jobb dinamikát várnának el tőle. De persze ízlések és pofonok én benzinessel eljárok 6-7 literrel és a szervizköltségem szinte minimális (kopó alkatrész) és 300.000 km-et is már átléptem amit ugye a dizelesek nem hisznek el mert szerintünk a benzines nem megy el annyit. Na de kinek mi.
2016. aug. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!