Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elkötözök otthonról egy...

Elkötözök otthonról egy paneltelepre, hol tudom ott tárolni a motoromat?

Figyelt kérdés
Lépcsőház, közös helységek kizárva, mert a törvény szerint nem lehet belső égésű motort tárolni ott (ez alól kivételek az 50-es robogók). Utca is kilőve. Gondolom garázst kéne venni hozzá, de azt is feltörhetik, csak le kell ütni a lakatot és kész.
2016. ápr. 20. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt a tízen akárhány év alatt garázs feltörés. Eleve jó környék, rendezett lakók, az utcán is kint hagyják nyaranta a drága autókat is.
2016. ápr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha mindentől ennyire fosol,akkor vagy ne költözz oda vagy ne vegyél motort.
2016. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bérelj egy teremgarázst valamelyik közeli irodaház aljában... Én is ezt csinálom Székesfehérváron, havi 15000 ret fizetek és a vacak kis kawa ninjám amit 400.000 ért vettem, 30-40 milliós autók közt parkol őrzött teremgarázsban...
2016. ápr. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves második a motor már megvan 5 éve. De amúgy egy barátom is egy panel lépcsőházban hagyta a motorját 3 órára és ellopták.
2016. ápr. 20. 12:37
 5/12 anonim ***** válasza:

Én a 120 as járgányomat a panellal szembe lévő garázsba tárolom. A lépcsőházunkba egy 55 éves nővel béreljük közösen lakattal zárjuk és az ajtóban is van zár. A garázs sort 2 kamera látja, mert többször voltak ott problémák 5-10 éve főleg rongálások miatt kamerázták be a környéket. Nekem ott sosem ártottak nekem. A téli időszak idején a szüleim családi házában lévő műhelybe tárolom a motoromat mindig, akkor a garázsra nem fizetek semmit, mert ott a motoromon kívül mást nem tárolok.


Persze volt időszak amikor a hölgy megkért hogy 5 napig nélkülözzem a garázst mert az autójának rossz volt a zárja és szüksége volt a helyre mert ott érezte biztonságosnak a motorját. Arra az időre kénytelen voltam hazavinni a motoromat a szüleimhez és kénytelen voltam bicajjal járni dolgozni meg buszozhattam ha máshova akartam menni mert nekem hiába van autóm a drága testvérem megtörte az elejét, ő volt a hibás így ugrott a biztosító hogy fizetni fog, a szerelő nekem 200 ezres ár ajánlatot adott hogy helyre hozza és ez a legszükségesebb javításokhoz tartozik a legjobb áron lévő alkatrészekre amit nem tudok megfizetni már 2 éve. Az autót is hiába vontam ki ideiglenesen hiába van letakarva a szülői házam udvarán, meg minden. Testvérem nem fizet mert hát magát se bírja rendesen eltartani, meg nem is akar jobbat magának. A motoromat ha eladom akkor is 1 hónapig nem lesz járművem és sajnos mozgalmas életet élek. Télen is sokszor a szüleimtől kellett elkérjem az autót de azt is csak heti egyszer tudtam.

2016. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lépcsőházban és közlekedési útvonalon valóban nem lehet motorkerékpárt tárolni,de zárt tárolóhelyiségben miért ne lehetne?Vagy a robogó mitől lenne kivétel?
2016. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha akarják bárhonnan elviszik. 100% védelem nincs. De egy garázsban mégis kisebb rá az esély, mint ha kint lenne az utcán és bárki látja, hozzáfér.


Nekem motorom nincs, csak autóm és szintén panelba költöztem. De én az autót se hagyom az utcán. 3 buszmegállónyira egy új építésű társasház aljában bérelek egy mélygarázs helyet. (Budapest, 8500Ft havonta.) Hátránya, hogy mindig 10 perc gyaloglással kezdődik és végződik minden autózás, kánikulában meg zuhogó esőben is. De még is nyugodtabb vagyok, hogy nem az utcán áll. Nem fér hozzá akárki, nem szívja az UV, nem veri a jég, stb...

2016. ápr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Van lift?

:)

2016. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bérelj garázst... ha emg oylan környék akkor totál mindegy, sok helyen az utcán hagyják mégse tünik el, van ahol meg viszik garázsbol is.
2016. ápr. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Vagy a robogó mitől lenne kivétel?"


Ez a társasház szabálya, gondolom ahány társasház annyi szabály.

2016. ápr. 20. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!