Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Rieju Toreo 4T 50ccm...

Van egy Rieju Toreo 4T 50ccm motorom 60 kmh a vége, meg lehet e valahogy pöckölni hogy jobban menjen?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 20. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Hello


Fojtást kell eltávolítani ,az +10-15km/h-t dob nagyátlagban.

Mai 4t robogóknál ez átlag kipufogóban lévő katalizátor + elektronikus.

Vagyis tiltásmentes CDI kell ,illetve a kipufogóból 80%-ban a katalizátor csak "boncolással" vagyis művész nevén flexel távolítható el,kis hozzáértést igényel ,de én azt mondom jobban megéri a katalizátor mentes sportkipufogó,egyrészt katalizátor mentes gyárilag,illetve erősebbé teszi a robogót (jobb kialakítás),persze drágább,mint flexelni,de min. 4-7e ft rendes szakinál a díja,a sportkipufogó pedig 4t kínaira ~ 8-14e ft (3 csavar ki ,majd az újra kenőanyag a tömítésre,a 3 csavar vissza és ennyi,házilag megcsinálható hozzáértés nélkül).

A kipufogó csere magában sokat nem érne ,mert a cdi tilt ,és úgy adagol,a cdi csere pedig magában a katalizátoros kipu miatt nem ér sokat.


Illetve hengercsere .

2016. ápr. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kipufogora én is gondoltam(nem kell szaki meg tudom csinálni)a CDI-t csak cserélni tudom?Mert láttam valahol hogy egy szálat elvágnak és már nem is szabályoz le.(lehet hogy hülyeség)
2016. ápr. 20. 19:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, cska nem érdemes. Szerencsétlem gépet enma rra tervezték.
2016. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És a kipufogobol pontosan mit kellen kivágni?(vagy mindent ki kell?nem lessz olyan hangja mint egy tank-nak?)
2016. ápr. 24. 08:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Na meg volt a folytás kivétele a kipufogobol,de nem sokat segitett.
2016. ápr. 24. 18:27
 6/9 anonim ***** válasza:
Gyári cdi-vel ami tilt nem sokat ér :)
2016. ápr. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aha,és milyet lehetne rárakni?és kb mennyit javulna a helyzet?
2016. ápr. 25. 17:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Tiltásmentes cdi-t a helyére :) Átlag az akku mellett van (google-ba : CDI ,első kép) ,kis "doboz" mint egy gyufásdoboz,megnézed ha szerencséd van kötegelt a vezeték és akkor csak "kihúz a régit,bedug az újat" alapon cserélheted,kb 2000 ft .

ha most 60 a vége kb 70.

Gyári kipufogó attól még gyári marad,de nincs tiltás és amit tud gyárilag annyit menni fog.

2016. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha megyek vele akkor leszabályoz és nem pörög ki,ha viszont ráállitom sztendere pörög mint az állat,ez mitöl lehet?
2016. ápr. 25. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!