Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csináltassak segédmotoros...

Csináltassak segédmotoros jogosítványt egy dongó motorhoz, vagy tagadjam le, hogy 300 watt feletti teljesítményű?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, és mivel csak kevés pénzem van, robogó helyett praktikusabb megoldásnak tűnik a dongó. Biciklim van, műszaki érzékem van, műhelyem és szerszámaim nincsenek :-) – de majd lesznek. Már csak egy problémám van, a jogosítvány. Segédmotoros jogsi készíttetéséhez se időm (a tanulás miatt), se pénzem, és őszintén szólva kedvem sem nagyon van hozzá. A dongó ilyen szempontból is jó megoldásnak tűnik, mivel szerintem a rendőr azt nem tudja ellenőrizni, hogy 300 w feletti-e. Jól gondolom?

2016. ápr. 21. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Amég nem kap el addig nincs gond, attól függ jófej-e vagy sem. A jogsi meg kb. 50e Ft.
2016. ápr. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A dongó is kb. annyi, 100 ezer forintom viszont tuti nincs. Az asztmám viszont előjött, így a pedálozás többé már nem megy hosszabb távon. A büntetés kb. mennyi, ha elkapnak, kiderül, hogy nincs jogsim? Csak hogy tudjam, mivel állok szemben.
2016. ápr. 21. 21:51
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt sajnos nem tudom, hogy a büntetés mennyi :(
2016. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
AM-es jogsi a dongóhoz is kell! Nem tudom mit erőlködsz ezzel a 300Wattal?
2016. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
bünti akár 100 ezer is lehet! A KRESZ nem tudása többe is kerülhet! Nme éri + kockáztatni!
2016. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jogsi nélküli vezetés:helyszíni 25000, feljelentve:50000
2016. ápr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak az a poén, hogy nem tudom miylen mtoort szeretnél ráépíteni,de nem igen fogsz oyat találni ami átszámolva 300w-nál kevesebbet ad le...
2016. ápr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Asszem lihegek még a pedállal néhány évet, aztán majd autós jogsit csináltatok, amivel (amíg ugye nincs kocsim), legálisan elvezetgetek egy simsont.
2016. ápr. 21. 23:39
 9/14 anonim ***** válasza:
Én b jogsival járok 125 ös robogóval 5 éve, 50 es papírjai vannak, eddig mindig bevették (2alkalom) szerintem egy otthon összegányolt bicikli nem lesz nekik gyanús...
2016. ápr. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet kb 80ezerért venni benzinmotoros átalakító szettet, amihez semmi jogsi nem kell, nem leszel vele sebesség bajnok, de a semminél több, de pár éve egy darabig gyártottak még eredeti dongó motorokat, vaterán még elő elő fordul 1-1 db...
2016. ápr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!