Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha sportdobra cserélem a...

Ha sportdobra cserélem a motoromon a kipufogót, miért kell kiiktatni a kipufogószelepet?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 22. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
power szelepre gondolsz? Sose kellett kiiktatni
2016. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TheCruve ***** válasza:
4T? kipufogó szelepet nem iktathatod ki mert akkor nem lesz 4 ütem..
2016. ápr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miylen motoron?
2016. ápr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
4 ütemű. Honda CBR600RR. Találkoztam már olyannal, hogy a kipufogószelep hiányzott egy 600-as sportmotoron. Akkor fogalmazódott meg bennem a kérdés, amikor ma egy katalógust lapozgattam, és rábukkantam egy dugaszra amit a kivett kipufogószelep csatlakozójába kell beleszúrni. A leírásban az szerepelt, hogy ha lecserélem a dobot/rendszert, akkor ki kell iktatni. HealTech cucc amúgy.
2016. ápr. 22. 19:42
 5/8 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem, hogy nem a hengernél levő szelepre gondolok, hanem az EXUP szelepre :)
2016. ápr. 22. 19:44
 6/8 A kérdező kommentje:

Konkrétan ez az amit találtam:

[link]

2016. ápr. 22. 19:44
 7/8 JulesTS ***** válasza:
Ha a kipufogónak azt a részét is cseréled ahol az EXUP szelep van, akkor az a minimum, hogy az ECU hiányolni fogja (check engine lámpa a műszerfalon), de lehet az is, hogy vész üzembe kapcsol az ECU emiatt ami kisebb teljesítményt, nagyobb fogyasztást és rosszabb károsanyag kibocsátást fog eredményezni. Ezért kell a kis doboz ami szimulálja az EXUP szelepet.
2016. ápr. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nemrég került hozzám a motor, Akra dobbal. A check engine nem világít, de az Exup működik. Hagyjam úgy, vagy a hibaüzenet hiányában is iktassam ki?
2016. ápr. 23. 17:08

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!