Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes magyar webáruházból...

Érdemes magyar webáruházból rendelni autónkra gumiabroncsot?

Figyelt kérdés

Érdekelne érdemes-e személyautónkra magyarországi webáruházból rendelni gumiabroncsot. Helyi üzletekben sajnos sokkal drágábban kínálják.

Van valami kockázata? Tapasztalatok? Vélemény?



2016. ápr. 22. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Olcsóban megkaphatod az tény. De nyilván nem te magad szereled fel a felnikre hanem gumis műhelybe viszed. Ha ott kiderül hogy gyári hibás és pl ereszt felrakás után vagy valami ilyesmi gond lesz akkor buktad, viheted vissza a webáruháznak ha adott rá garanciát majd az új abroncsokkal mehetsz vissza a műhelybe ismét fizetni a felszerelésért.

Viszont ha tőlük veszed akkor csak azután fizetsz miután felrakták és ha vmi rossz, hibás és van raktáron akkor cserélik is.

2016. ápr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Én annó rendeltem neten gumit. Annyi volt a személyes nyűgöm, hogy gyorsan kellett volna, és bár házhoz szállították volna, de nem tudtam volna addig várni vele, ezért érte mentem. Kicsit bonyolult volt a helyzet, mert először egy szervízbe küldtek ahol kifizettem a gumik árát, kaptam egy számlát, majd irány másik helyre ahol a raktár volt, gumikat bepakol a kocsiba és irány a gumis. Semmi gond nem volt.


Annyi még, hogy gumissal azért érdemes előtte beszélni, hogy az a gumi ami a felnin volt rávaló-e, nem valami direkt szélesebb abroncs lett rátéve, mert azt gondolta az előző tulaj, hogy az jó (nem).

2016. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Számold rá a szállítást és a felszerelés díját is ha még így is olcsóbb...
2016. ápr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne helyi üzletekben nézd meg az árakat, hanem a gumisnál, ahol az abroncsot szereznéd felrakatni.

A gumisoknál lehet vásárolni is abroncsot, s amit tőle veszel, azt díjmentesen szoktál felrakni, amit viszel 1500-2000 forint/abroncs.


Ezzel együtt lehet webáruházból olcsón, jó abroncsot rendelni, csak a részletekre is oda kell figyelni.

Garanciát érvényesíteni macerás, de lehetséges, viszont arra nem biztos, hogy van garancia, ha egy elfekvő árukészletből 5 éves gumikat vásárolsz "nagyon olcsón"

2016. ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!


Sajnos a helyi gumisok is felszámolnak szerelési díjat abroncs vásárlás mellett is, kb. 1500Ft/db.

De megírom árakat is az adott abroncsmodellhez, hogy látsátok a különbséget:

helyi gumisok átlagosan: 12.000 Ft/db *4 = 48.000 Ft

webáruházak átlagosan: 8.000 Ft/db + szállítás: 1.000 Ft/db = 9000 Ft/db *4 = 36.000 Ft


Tehát a különbség 4db vásárlása esetén: kb. 12.000!!!


Mérlegelve a különbséget szerintem jó választás lehet.


További vélemény, tapasztalat?

2016. ápr. 22. 22:38
 6/9 A kérdező kommentje:
*lássátok
2016. ápr. 22. 22:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes.

A kiszemelt gumi árait érdemes rendszeresen nézni, mert a beszerzési forrástól függően hetetne változhat az épp aktuális webáruházi ár. Én is három hónapig vártam, mire megkaptam 30, 33 ezer helyett 26000-ért. Sajt gumiszervizükben szereltettem fel, és nem bántam meg. Korábban gumis kezében még nem nagyon láttam rézpasztát a kerékcsavarokhoz és nyomatékkulcsot a csavarok lehúzásához.

Ha azt mondom, AKH vagy BHPGUMI talán még nem reklám (majdhogynem ugyanaz a cég).


Ránéztem a március elején vett gumijaim mostani árára, már egy 800 forinttal olcsóbb. Szóval jól nézz körül a piacon, és olyan webáruházban vedd, ami mögött cég van, telephellyel, műhellyel, ne józsibácsi garázsdiszkontjában.

2016. ápr. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Csak neten rendelem, és minden évben cserélem, gond még nem volt vele. Sőt, frissebb mint az üzletekben. Ma már a webshopokban nagy pörgés van, kisebn gumisok pedig nem fektetnek be annyi féle méretbe annyi típusba. Ha meg mégis, akkor valószínű nem mindet adja el, sok marad évekig, így kaphatsz régebbit is.

Olcsóbb, másnapra házhoz hozzák, mi kell még? Annyira még nem elterjedt Magyarországon a netes vásárlás, mindenki fél, de ennél egyszerűbb nincs és mondom gond nem volt vele egyszer sem.

Viszont azt nézd meg, hogy neten is rengeteg különbség van a különböző webshopok között, miután kiválasztottad a konkrét gumi fajtát érdemes beírni arukereso.hu-ra és onnan rendeld ahol a legolcsóbb. (Azért azt figyeld hogy valahol olcsóbb, de van postaköltség, valahol meg lehet picit drágább de nincs postaköltség és jobban megéri.) meg ahol nem egyértelmű a raktárkészlet ott érdemes felhívni őket, hogy biztos van-e.

2016. ápr. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ezektől rendeltem:

[link]

Ingyen szállítják és 2 nap alatt megérkezett.

2016. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!