Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz, hogy az 1.6,8 szelepes...

Igaz, hogy az 1.6,8 szelepes motor nem szereti a magasabb fordulatokat?

Figyelt kérdés

Azt hallottam valakitől, hogy hamar tönkremennek, ha magasabb fordulatszámon használják őket. Igaz ez?

Én úgy gondolom, hogy bírnia kell, benzinmotor, és úgy van kitalálva, hogy a piros csík, redline alatt mindent kibírjon.

Nem pörgetem állandóan, de néha azért odalépek neki.


2016. ápr. 23. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem ilyen az összefüggés..

A 8 szelepes motoroknak jellemzően kisebb a maximális fordulata.

Akár 8, akár 16 szelepes a motor a maximális fordulat közelében használva kisebb lesz az élettartama.

2016. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem igaz. Bírja az.

Észrevehetően tohonyábban akar pörögni mint a 16V, lehet hogy ezt hallottad/mondták, az igaz.

2016. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van 16V is a családban, azt vettem észre, hogy a 8V jobban húz alacsonyabb fordulaton. A 16 szelepes viszont lehet, hogy jobban megy, azt nem tudom eldönteni, nagyon hasonlóak.
2016. ápr. 23. 20:35
 4/6 anonim ***** válasza:
16v annyival jobb hogy könnyebben tud friss anyag bejutni és a gázok is könynebben távoznak = könynebben pörög.
2016. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Mindaddig, amíg üzemmeleg a motor nem árt neki, ha pörgeted kicsit jobban. Ami esetleg csökkenti az élettartamát, az pl. ha egy meredekebb emelkedőn mész fel 4-esben, érzed, hogy alig bírja a motor, de lepadlózod.


Egyébként az általad tapasztalt jelenséget, miszerint a 8 szelepes jobban húz kisebb fordulaton én is tapasztaltam. Valahogy nyomatékosabbnak éreztem a 16 szelepes változatnál, de nem tartom kizártnak, hogy a váltó rövidsége miatt. A gyengébbik az egy 2000-es SEAT Ibiza (1.4 60 lóerő, 8 szelep), az erősebbik pedig egy 2007-es SEAT Ibiza (1.4 86 lóerő, 16 szelep) volt egyébként.

2016. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Arra mindig figyelek, hidegen 2 ezer fölé nem viszem. Még ezen az oldalon, meg angol nyelvű oldalakon is olvastam, hogy a 8 szelepes már alacsonyabb fordulaton húz, míg a 16 szelepes inkább pörgősebb motor.
2016. ápr. 23. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!