Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri benzines autót átalakít...

Megéri benzines autót átalakítani benzin + gáz üzemmódra?

Figyelt kérdés

Az írjon akinek van már ilyen gáz + benzin autója.

Költségek?

Fogyasztás?

Teljesítmény?

Szervizelés?

Nagyjából ezekre vagyok kiváncsi.

Előre is kösz! -)


2010. ápr. 7. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:

gáz 180 / liter

1993 as

1.6 os opel vectrája van nagybátyámnak gázból 10 et eszik.

DE!

gázrendszer: 10+5 év ezután tartályt kell cserélni (kb 50 ezer), ha véletlen használt rendszerbe gondolkozol.

Teljesítmény terén jó, még talán jobb is mint benzinen!

Ismét DE!

egyszerűen lehetetlen úgy belőni, hogy benzinnel, és gázzal ugyanúgy menjen, benzinen mindig szitálni/szaggatni fog, nem megy úgy sosem majd mint egykor, gázon viszont annál inkább.

Indítás:

nyár/ meleg motornál mehet gázon mindig.

télen azonban qurvára nehezen indul, még benzinnel is, gázzal meg egyáltalán nem indul be.

A benzinpupa cseréjével is számolhatsz, hiszen kikapcsolni nem lehet, ezáltal folyamatosan értelem nélkül keringeti a benzint, tehát általában 1-2 havonta cserélni kell.

Egyéb plusz költsége nincs, csak a gázrendszer felülvizsgálata mint már írtam...

szervizelés terén egyszerű, mi is mindig tekergetjük a reduktor beállítóját, be lehet lőni hogy menyjed mint állat de akkor fogyaszt is (volt hogy 18 at bekapta, de disznó módon ment) viszont le lehet venni annyira hogy kb gázból 8-at eszik, de döglöttló....(ekkor 100 km/h nál vége volt)

gyakorlat kell hozzá hogy rágyere a dolgokra, sokat volt gázos embernél szervízbe, hogy állítson rajta merthogy nem indul, meg ilyenek, de végülis az embernek mindent magának kell megoldani.

2010. ápr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja még azt elfelejtettem, hogy 2 évente nyomáspróbára kell vinni a tartályt (magyarul az egész kocsit), költsége kb 5000 ft. ha ezen átmegy ok, de ha nem tartálycsere.
2010. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!-)

Gondolkodom még rajta, de ha úgy lenne akkor kb. 2-3 éves kocsiba szereltetném bele.

Kösz mégegyszer az infót! -)

2010. ápr. 7. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne tedd meg, nagybátyám is rábszott vele.


Egyébként a kotornak se olyan jó. A benzin sokkal jobb

2010. ápr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is a benzin jobb! A gázos inkább erőtlen és többet eszik. Tapasztalat :)

Ráadásul bármikor begyulladhat ha rossz valami ... vagy túlhevül... költségesebb mint a benzines karbantartása

2010. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!