Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudtok ajánlani kezdőknek...

Tudtok ajánlani kezdőknek javasolt, de akár hosszabb távra is alkalmas kis kerti traktorokat, lehetőleg az olcsó, de minőségileg nem használhatatlan kategóriát?

Figyelt kérdés

Örököltem egy kissebb gyümölcsös-zöldséges kertet és néhány hektár szántó földet. Szeretném őket nem parlagon hagyni és mivel időm engedi nem bérbe adni.


Sajnos teljesen kezdő vagyok ezen téren ezért megköszönném ha főleg hozzá értők válaszolnának. Kérdésem ahogy azt fentebb jeleztem lehetőleg olcsó, de tapasztalatok alapján ajánlott kis vagy normál traktorokat amit lehet szántásra, vetésre, permetezésre és egyébb szükséges dolgokra használni. (Nem feltétlenül újra gondolok, használt is jöhet).


Köszönöm szépen!



2016. ápr. 27. 06:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem akarlak elkeseríteni, de néhány hektárból nem lehet megélni.

Másik, hogy nulla hozzáértéssel nem fogsz jutni semmire. Még a szántón sem, nem hogy a gyümölcsösben.


De, hogy legyen értelmes válasz része is:

Mekkora az a terület?


Minimum 90 lóerős gép kell szántóra, MTZ-t felejtsd el, akármennyire csábító, egy hulladék, ha szereléshez se értesz akkor folyamatosan állni fog.


3-5 millióért kapsz épkézláb nyugati használt gépet, plusz eszközök (minimum: eke, tárcsa, magágykészítő, kétféle vetőgép, talajmaró, kétféle permetező, meg még isten tudja mi kell a zöldségeshez) Valamint meg kell finanszírozni közel egy évre előre a vetőmagot, műtrágyát, vegyszert stb).


És még nem firtattam egy olyat, hogy ha kicsit több az a terület, akkor kell egy második gép ami viszi utánad a vetőmagot, műtrágyát stb. Szóval még egy emelőgép és egy másik traktor sem ártana.

2016. ápr. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Tehát van alsó hangon mondjuk 10 milliód hogy el is indulj?
2016. ápr. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Ha traktor kell, én bérelni szoktam, vagy megbízom valakit. Nekem 10 ha szántóm van, évente 200.000 ret ad érte a bérlő cég, + 1 ha legelőm van, van egypár kecske, gyümölcsfák, tehén...

A tehén tej és a sajt jó biznisz, de én nem akarom nagyobban csinálni, a kecske tej meg jó, azért azt is viszik szépen...

Legtöbbet a tej hoz... No meg a hús, egyik haverom bikákat nevel vágóhídra, ő elég jól megél, jobban mint egy gyári munkás... Pedig egyszerre csak 10 marhája lehet..

2016. ápr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne biztasd feketekereskedelemre a kérdezőt;)
2016. ápr. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem tettem ilyet... -.-

Őstermelőről még nem hallottál?

2016. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

De hallottam, én is az vagyok. Tudom mennyit lehet keresni vele és mennyiből lehet megélni...


Persze kérdés kinek mi az életszínvonal amit el akar érni

2016. ápr. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Jobban élni mint egy gyári munkás nem nagy kihívás... Csak az 1ha kitermeli azt a pénzt...
2016. ápr. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mit termelsz azon az egy hektáron?:D
2016. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Leírtam...
2016. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ekkora területtel még sok mindent ne lehet ekzdeni, hogy megérje befektetni traktorba, de végül is, mennyi amennyit rá akarsz szánni?
2016. ápr. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!