Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kijevbe el lehet menni autóval...

Kijevbe el lehet menni autóval? Valaki ment már így oda?

Figyelt kérdés

Átengednek a határon? Tudom, hogy nagy a korrupció, és ha megállít a rendőr bárhol, akkor mélyen a zsebbe kell nyúlni, vagy súlyosan megbírságol, akkor is, ha nem követtem el semmit. Különösen, ha látja, hogy külföldi rendszámú autót vezetek, és külföldi vagyok.

Tényleg ilyen durva ott vezetni? Milyenek az utak? Gondolom nagyrészt autópálya/jó út vezet Kijevig. Ha korán reggel elindulok, késő este már ott vagyok? Vagy tovább tart? Tudom, hogy kell útlevél, elég készpénz, személyi, kocsi iratai. Még valami fontos?



2016. ápr. 27. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Háát van amikor csak a kijutás a záhonyi határon önmagában 2 óra és onnan Kijev még ~900km.

A határon csak pár száz forinttal rántanak le, a keleti részeken nem tudom mi a helyzet. Lehet a harcok miatt lesz néhány kontroll.


Az M06 az elvisz a határtól egészen Kijevig, de sok helyen csak országút,van ahol gyorsforgalmi és van ahol pálya.. Azért ne számolj egy nyugat-európai autópályás átlagsebességgel.

2016. ápr. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy nap alatt ott vagy igen, de azét vannak érdekes szakaszok.
2016. ápr. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

El lehet menni minden további nélkül. Én kamionnal voltam, még 2007 - ben, személyautóval is, ugyan nem Kijevben, hanem a Krímen 2010 - ben. Tehát az infóim akkoriak.


Személyautóval kisebb határra érdemes menni, nem Záhonyba, ott ki kell tölteni egy ún. emigrációs papírt, kétrészes perforált, a megmaradó példányt megőrizni. Útlevél kell, zöld kártya (biztosítási), nem tudom most mi a ráta, a beengedő katonának (ő adja általában a kis papírt), vagy a vámosnak kellett valami zsebpénzt adni, régen 200 forintot, ma lehet 2 - 3 euró.


Az út a Kárpátokban még jó, kb. Sztrij - ig, utána vacak, van ahol már pálya jellegű, de változó a minősége.

A Kárpátokban van egy kontroll - pont, arra emlékszem, személyautóval nem molesztáltak, kamionnal már dobni kell valamit.


Kijev kb. 800 km Záhonytól, el lehet menni egy nap alatt, de ki kell lépni, nagy a teherforgalom, előzgetni kell, s így szinte biztos, hogy megfognak valahol gyorshajtásért, mikor a Krímre mentünk, oda - vissza megfogtak. Ha mindent betartasz, soha nem érsz oda, és ettől még ugyanúgy megbüntethetnek mondvacsinált okból, tehát görcsölni kár. Ilyenkor fontos az udvariasság, majd nagy számokat fognak mondani, ijesztgetnek, nagy papírokat írnak a jogsid bevonásáról meg hasonlók, nem kell begyulladni, max. 10 - 20 euró (vagy annak megfelelő hrivnya) lesz a vége zsebbe, csak türelmesen, kitartóan, el fognak engedni.


Figyeld a helyieket, ott még villognak ha rendőr van, tudják, hol kell lassítani. Nem olyan vészes kint, mint sokan hiszik, de figyelni kell, nem Nyugat - Európa.

2016. ápr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért Kijevben nagyon figyelmesen vezess! Sokszor nincsenek felfestve a sávok. Amikor például egy kereszteződéshez érsz, akkor több sáv is kanyarodhat egy irányba, illetve néhányan szabálytalanul kanyarodnak be abból a sávból, amelyből nem is lehetne. Ezek mind ilyen helyi sajátosságok. Ebben a videóban például 5:05, 6:42, vagy különösen 8:50-nél elég érdekes szituációk vannak.
2016. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk megállítanak a rendőrök, már az elején, magamtól adjam a pénzt, vagy hogy? Nyújtsak oda 500 hrivnyát? Nem tudok se oroszul, se ukránul. Az a vezetéses videó is tök káosz volt. Lehet, hogy okosabb lenne repülni.
2016. ápr. 27. 20:03
 7/10 anonim ***** válasza:

A fenét, alkudozz, sosem vesztegettél még meg senkit?


Mondja el a rendőr, hogy ő mit akar, ő sem tud magyarul. "Nyeponyimáju" - nem értem.


Megnézi a papírokat, "prava" - jogosítvány, aztán majd megmondja mi nem jó, legtöbbször gyorsan mentél, az a baj. Majd mond óriási összegeket, akkor húzod a szád, látszólag össze vagy omolva, kérleled, felajánlasz kisebb összeget, ő majd jól megsértődik, hogy korruptnak nézed, majd rááll, hogy felezzétek meg a csillagászati hivatalos összeget, mire te még jobban le vagy sújtva, tovább alkudozol, aztán egyszer csak megegyeztek.


Ha beültet a rendőrautóba ne ijedj meg, az már jó jel, hogy ne lássa - hallja más, az már a megegyezés előszobája.


Egyébként, ha nem csinálsz nagyon feltűnő manővereket, személykocsival nem szívóznak annyit.

2016. ápr. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne adj se a vámosnak, se a katonának semmit, ha nem csináltál hülyeséget. A rendőrnek úgy szintén. Kárpátalján nem lesz gond a külföldi rendszámmal, itt több ezer magyar autó van helyiek tulajdonában, mivel az ukrán autopiac 2x-3x drágább a magyarnál.

Zöld kártya, forgalmi legyen meg érvényes útlevél, ennyi.

2016. ápr. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Ne adj se a vámosnak, se a katonának semmit, ha nem csináltál hülyeséget."

Álltam én már a záhonyi Tisza-hídon 15 percet, mert kellett a kiskatonának a lóvé. A határátlépés után 17 méterrel vajon mit csinálhattam? :D

2016. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez mikor volt? Én Kárpátaljai vagyok, tőlem még a semmiért sosem kértek pénzt, pedig uniós rendszámmal járok.
2016. ápr. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!